« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Niedziela, 22 kwietnia 2018.Imieniny: Kai, Łukasza, Leonii, SoteraNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Spore uprawnienia urzędników skarbowych

Autor: jola
Piątek, 21 kwietnia 2017, 9:19
Osoby, które prowadzą działalność w domach mają powody do obaw. Urzędnicy skarbowi mogą obecnie sprawdzać wszystkie pomieszczenia w danym obiekcie, nawet wtedy, gdy na siedzibę firmy jest wskazane konkretne miejsce. Jeżeli zechcą, kontrolę przeprowadzą z psem tropiącym. Przedsiębiorca może zaś zostać wyproszony. Specjaliści uważają, że takie działanie godzi w prywatność danej osoby.
Można powiedzieć, że Polacy od dawna obawiają się jakiegokolwiek kontaktu z Urzędem Skarbowym. Wiąże się to z pewnością też z tym, że niejednokrotnie poruszane były sprawy choćby różnej interpretacji przepisów przez urzędników. Głośno było też o osobach, które miały poważne życiowe problemy w starciu z US. To wszystko wzbudzało strach przed ewentualnymi problemami z podatkiem.

Teraz wzrasta zaś obawa wśród przedsiębiorców, którzy prowadzą firmę w domu. Kontrola skarbowa dla każdego jest chyba stresująca, ale fakt, że możemy zostać wyproszeni z własnych czterech kątów na pewno nie zmniejsza strachu. Poza tym w takiej sytuacji dana osoba nie będzie miała możliwości wytłumaczyć, że dany dokument nie dotyczy firmy. Oczywiście nie wiadomo, czy urzędnicy będą korzystali z prawa wypraszania samych zainteresowanych.

- Kiedyś prowadziłam firmę w domu, ale byłam szczęściarą, bo wszelkie kontrole mnie ominęły. Teraz chyba nie odważyłabym się na rozpoczęcie działalności w mieszkaniu. Lepiej chyba odżałować, choćby, kilkaset złotych na mikro lokal, niż żyć w strachu przed kontrolą, w ramach której urzędnik ma prawo sprawdzać nawet nasze prywatne rzeczy –mówi 33-letnia Weronika.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Lodziarnia | 21 kwietnia 2017, 14:06 | user-94-*-240-68.play-internet.pl (94.*.240.68)
Do majtek też będą się dobierać? Gdzie zasada domniemanej niewinności
~Obok | 22 kwietnia 2017, 22:53 | ip-194-*-77-29.speed-net.com.pl (194.*.77.29)
Rzeczywistość prawna jest taka, ze funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego maja prawo wejść do siedziby podmiotu gospodarczego o każdej porze doby, bez wcześniejszego powiadomienia właściciela i rozpocząć czynności sprawdzające...później kontrole /jesli własciciel firmy będzie "oporny''! W poszukiwaniu dowodów przestępstwa skarbowego/nawet domniemanego - np. donos szwagra!/ mają prawo przeszukać prywatne mieszkanie i inne obiekty właściciela firmy. Warto czytać Ustawę o KAS- jak mówi Prezes- ze zrozumieniem ! Powodzenia !!
~Antygona | 23 kwietnia 2017, 22:56 | 188.*.71.222.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.71.222)
Ciekawa jestem czy znajdzie się ktoś odważny, że wpuści ale już nie wypuści? 1
~Antygona | 24 kwietnia 2017, 7:13 | 188.*.71.222.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.71.222)
A tak na marginesie to niech rządowe pasożyty wezmą się do uczciwej pracy zamiast przeglądać nam prywatne Kąty w celu kradzieży łupów. Do pracy wynocha, a nie pasożytnictwo. Na strefie z tego co wiem są przyjęcia i w Amazonie też :)

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.

Autorzy

© 2002-2018 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja