« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022.Imieniny: Cypriana, Dominika, EmilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

50 zł podwyżki to kpina – związkowcy straszą protestami w Tesco

Autor: jola
Piątek, 12 maja 2017, 14:50
Niedawno było głośno o protestach pracowników Biedronki. Teraz mówi się głównie o osobach zatrudnionych w Tesco. Dostali propozycję podwyżek 50 zł brutto. Oni ironicznie mówią, że to chyba „na waciki”.
W Tesco rozpoczęły się już starania o rozpoczęcie sporu zbiorowego. Możliwe są więc protesty. Niewykluczone też, że jeżeli one nie odniosą skutku, pracownicy zdecydują się na strajk.

Podwyżkę w wysokości 50 zł uznano za kpinę tym bardziej, że inne sieci handlowe dały swoim pracownikom odpowiednie podwyżki na 2017 rok. Niektóre uczyniły to nie raz.

- Ciężko pracujemy świątki, piątki i niedziele. Należą się nam wynagrodzenia na podobnym poziomie, jak w innych sieciach handlowych. 50 zł to śmieszna kwota w dzisiejszych czasach – mówią pracownicy Tesco, z którymi udało mi się porozmawiać.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Polewa z leminga | 13 maja 2017, 10:08
Jak dziala PO? Otoz w Warszawie dzisiaj odlsoniaja pomnik ROtmistrza Pileckiego. Przy udziale wojska. Oczywiscie nie zabraknie Hanki z Warszawy, tej od prywatyzazcji. W zaproszeniu Hanka wspomina o Borusewiczu i Siemoniaku. Zas NIC o incjatorach budowy pomnika, czyli Mlodzi dla Polski oraz Red is Bad. O nich cisza. Tak sie formatuje lemingow i spija niezalsuzona smietanke, olewajac glownych inicjatorow. Inicjatorzy nawet glosu zabrac nie beda mogli na uroczystosci. Hanka prezydent wszystkich warszawiakow hehehe. niedlugo wyprowadza ja w kajdankach.
~Antygona | 13 maja 2017, 16:49
Ja to się w ogóle dziwię, że ci zwykli obywatele jeszcze siedzą cicho
~żul | 14 maja 2017, 14:32
Lepszy cyc jak nic.....
~Czytelniczka | 14 maja 2017, 23:20
Nietrudno zauwazyc okropny wyzysk pracownikow!Serdecznie wspolczuje, a srednia krajowa 4 tysiące 750 złotych.
~bicz_bozy | 15 maja 2017, 8:31
to może warto pomyśleć o zmianie pracy?

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja