« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 24 maja 2019.Imieniny: Joanny, ZuzannyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Aborcji mówią nie – antykoncepcji tak

Autor: anulka
Czwartek, 9 marca 2017, 13:16
Podczas wczorajszego strajku nie znalazły się kobiety, które zgadzają się z częścią postulatów protestujących, ale nie chcą przyzwolenia na aborcję. Zebrałam kilka ich wypowiedzi, w których podkreślają, że zgadzają się z tym, że o większości spraw powinny decydować same kobiety, ale nie chcą ogólnego przyzwolenia na aborcję. Postanowiłam oddać im głos.
- Rozumiem hasło, że nikt nie powinien decydować za kobietę, ale w przypadku aborcji to nie taka prosta sprawa. Kto bowiem podejmie decyzję za niepoczęte dziecko. Mówi się o nim, jak o „zwoju komórek”, a prawda jest taka, że już po paru tygodniach maleństwu bije serduszko, a w trzecim miesiącu ciąży to już malutki człowiek i wszyscy mogą to zobaczyć na zdjęciach USG – mówi 26 –letnia Sandra.

- Uważam, że w XXI wieku kobieta powinna móc skorzystać z antykoncepcji i pełnej opieki okołoporodowej. W końcu od tego jest rozwój medycyny, żeby wszyscy mieli lepiej, a nie gorzej. Dlaczego poród, który jest na ogół bardzo bolesny i wręcz traumatyczny dla kobiety ma odbywać się bez znieczulenia. To jakiś absurd – mówi 35-letnia Anna. – W strajku wczoraj jednak nie uczestniczyłam. Przeraża mnie powszechna zgodna na aborcję. Oglądałam kilka filmików na ten temat i wiem, że czasami oznacza to po prostu uśmiercenie małego człowieka. Wiem, że decyzja jest trudniejsza, gdy maleństwo jest poważnie chore, ale jaka jest różnica, gdy walczymy o dziecko w łonie czy już narodzone? – dodaje.

- Wkurza mnie, gdy mężczyźni próbują decydować za mnie, że zarabiają więcej na tym samym stanowisku, więcej z nich jest prezydentami, burmistrzami, wójtami. Nie zgadzam się na państwo klerykalne. Nie chodzi mi w cale o to, że osoby wierzące są złe, ale wydaje mi się, że obecna sytuacja wpływa negatywnie nawet na sam kościół. W tych kwestiach całym sercem wspieram strajkujące. Zgodzę się też na ogólny dostęp na „pigułkę po”, ale na aborcję nie – mówi 40 – letnia Natalia.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~wałbrzyszanin. | 10 marca 2017, 7:29apn-37-*-8-176.dynamic.gprs.plus.pl (37.*.8.176)
NIECH ŻYJE PODZIEMIE ABORCYJNE.
~ewcik | 10 marca 2017, 12:34eaf179.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.169.179)
polecam film który był nakręcany nawet w Wałbrzychu STRACHY " opowiada o dziewczynie Linka która po burzliwym romansie z właścicielem zamkniętego kabaretu zachodzi w ciążę. Decyduje się ją usunąć ..... efekt ? zobaczcie ! To są lata ciemnoty gdzie kobiety były zostawiane same sobie ale teraz dochodzimy do tych samych czasów ! polecam zwłaszcza młodym ! starsze panie to pamiętają dlatego tak licznie przychodzą na manifestacje bo młode nie wiedzą co to znaczy ! nikt nie powinien nikogo do niczego zmuszać - każdy ma prawo decydować za siebie i nikt nie może układać nam życia według czyjejś wizji a zwłaszcza starych dewot i dewociarzy którzy przeważnie w młodości sami grzeszyli a teraz udają świętych !
~ja | 13 marca 2017, 8:3088-*-162-2.tktelekom.pl (88.*.162.2)
Ewcik. Twój poziom wybitnie świadczy, że edukację zakończyłaś bardzo wcześnie. Ostrożnie więc z szafowaniem słowa "ciemnota".

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.

Autorzy

© 2002-2019 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja