« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Poniedziałek, 14 czerwca 2021.Imieniny: Elizy, Bazylego, Elwiry, Michała, WaleregoNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Artyści nie powinni mieszać się do polityki

Autor: Warszawa
Niedziela, 30 lipca 2017, 11:36
Modne stało się angażowanie się artystów, głównie aktorów, znanych z filmów czy teatrów, w życie polityczne kraju.
Od zawsze sceptycznie podchodziłem do afiszowania się przez aktorów ze swoimi poglądami politycznymi i to zarówno, kiedy słucham Jerzego Zelnika, zagorzałego sympatyka PiS-u, jak i Daniela Olbrychskiego, zwolennika opozycji. Ostatnio wiele krytycznych komentarzy pojawiło się również pod adresem Krystyny Jandy, której festiwal odbędzie się niedługo w Szczawnie-Zdroju. Uważam, że aktorzy powinni skupić się na swojej pracy, a więc na tym na czym znają się najlepiej, a nie wchodzić w rolę polityków, bo przypomina to trochę czasy komuny, kiedy właśnie aktorzy szli w pierwszym rzędzie w pochodach majowych i witali się z panującą władzą komunistyczną. Teraz też czasami mam wrażenie, że niektórzy zachowują się tak jakby chcieli strasznie przypodobać się rządzącym w danym momencie.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Jerzy Jacek Pilchowski | 30 lipca 2017, 13:31
Jest tak, że prawdziwi artyści - w czasach gdy są artystami - się nigdy do polityki nie mieszają. Biologia ma jednak swoje prawa i bardzo często przychodzi taka chwila w której artysta jest już wypalony. No i wtedy jedni zaczynają szukać dla siebie nowej dziedziny (wielu starych aktorów maluje, rzeźbi, itp.), a inni w pogoni za celebrycką sławą i pieniędzmi zaczynają się podlizywać władzy. No i jak się władza zmienia to im wysycha źródełko z kasą więc głośno kwiczą. - Janda i Olbrychski są doskonałym potwierdzeniem mojej tezy.
idler73 | 30 lipca 2017, 13:51
Idąc za tym faszystowskim rozumowaniem, do polityki nie powinien mieszać się również kler, związkowcy, studenci oraz szary obywatel, no bo przecież nie ma o niej pojęcia. Chyba zaczyna docierać do pisowskiej ciemnoty, że nie ma wsparcia elit, ludzi kultury, nauki, szeroko pojętej inteligencji. Zastanawiam się co ma na celu ten tekst ? Aktorzy do teatrów, a studenci do nauki ? Zawiało gomułkowszczyzną, która z resztą pis-bolszewii nie powinna być obca.
~Leszek | 30 lipca 2017, 18:48
A księża powinni ?
~Troll | 30 lipca 2017, 19:29
Wystarczy,że moja teściowa się wtrąca do polityki..
~pytacz | 30 lipca 2017, 19:51
Idler, jaka jest definicja ,,faszyzmu" o który oskarżasz każdego przeciwnika komuny? Czy wiedziałeś że etatyzm do jakiego tęsknią Janda i Olbrychski jest nieodzownym elementem faszyzmu? Reżyserka Hitlera Leni Riefenstahl też się mieszała do polityki i propagandy, tak więc zjawisko to nie nowe i szkodliwe jak widać. Bo powtórzenie przez autorytet , za cichą opłata oczywiscie każdej bzdury głoszonej przez dyktatora, uwiarygadnia tę bzdurę. Janda i Olbrychski legitymizowali dyktaturę PO w ten sposób, dlatego jest nieporządane i szkodliwe mieszanie się wszelkich etatowych autorytetów do polityki bo zawsze zaczyna to smierdzieć manipulacją i brakiem obiektywizmu.
57jurand | 30 lipca 2017, 20:04
Pamiętam jak na spotkaniu z Romanem Wilhelmim w Wałbrzychu zapytano go dlaczego nie bojkotuje Teatru Telewizji, bo przecież wszyscy bojkotują TV.No i zgadnijcie co odpowiedział?Zaprosiliśmy tego świetnego aktora gdyż byliśmy Grupą Przyjaciół Teatru.Do zaproszonych przez nas należeli także Barbara Wrzesińska wraz z Januszem Bukowskim, Andrzej Malec, grał w ,,Bal ladzie o Januszku.Poza tym naszym gosciem był Jerzy Kamaz,Elzbieta Starostecka oraz aktorka Teatru Ateneum Irena Jung.
~bicz_bozy | 30 lipca 2017, 20:57
jasne, janek pietrzak wydobyty z otchłani życia publicznego na pierwszego barda tvp jest jak najbardziej ok, a Janda i Olbrychski to etatowcy. jasne, tacy sami jak pietrzak, zelnik czy ta kobita z seriali łażąca po miesięcznicach. zgrzewa mnie to na kogo głosuję Pietrzak czy Janda, ale to pouczanie " nie powinni się mieszać " razi mnie okrutnie. oddziela się tym samym politykę od rzeczywistości, bo skoro środowiska partycypujące w życiu społecznym nie mogą się wypowiadać to kto może? wyłącznie kasta polityków? kompletny kretynizm.
~ks Sowa | 30 lipca 2017, 22:35
Kseiza rece precz od polityki: https://www.youtube.com/watch?v=dD_PS0rzBio to mowie ja ks Sowa, pamietajcie robaczki, ze sa rowni i rowniejsi, takze trzeba rozdzielic kosciol od panstwa!! Koniecznie!!
~pytacz | 30 lipca 2017, 22:48
Bicz, ty spełniasz definicję durnia która mówi że jest nim każdy, kto nie odróżnia dwóch pozornie takich samych sytuacji; Inną sytuacją jet udział w życiu społecznym bez brania za to kasy a inną udział ale z braniem kasy. Ten kto bierze kasę będzie się zawsze wypowiadał dobrze o kasjerze. I dlatego nigdy nie będzie sprawiedliwym i obiektywnym.Pietrzak w przeciwieństwie do Jandy czy Daniela nigdy nie powiedział nic dobrego o PO i dlatego spadł wtedy do otchłani. Jednak w przeciwieństwie do innych błaznów ma on swój kręgosłup pozwalający na żartowanie sobie również z PIS-u.Więc jest on ,,gosciem".
~POrażające lemingi | 31 lipca 2017, 8:07
ale ujadają kundelki platfusiarni: IDLER73 - CHORY PSYCHICZNIE LUDZIK, SZCZEKA BYLE SZCZEKAĆ, NIEWAŻNY TEMAT NA FORUM, BICZ_BOŻY - - KOLEJNY POTENCJALNY PACJENT ZAKŁADU PSYCHIARYCZNEGO, NO I 57JURAND - KOLEJNY PRZEDSTAWICIEL OBRONY PRZED PISIORSTWEM:). Lud ciemny i głupi - idealne mięso dla platfusiarskich cwaniaczków. Mają wyć i szczekać,:))))Powinniście jechać nad morze i straszyć plażowiczów razem z Budką i resztą oszołomów:)))
~ks Sowa | 31 lipca 2017, 12:14
Prawda jest taka, ze placac za bilet place za wystep, a nie za wysluchiwanie absurdalnych chorych tez, jaki to ja jestem zly, bo popieram dydktaure. Jak chce robic wiece polityczne, prosze bardzo, za swoje, nie za moje. I prosze bardzo wiecow politycznych nie nazywac sztuka, wystepem artytsycznym. Nikt nikomu nie broni bawic sie w polityka. Jak chca przyjechac tu celebruci z TVN, to niech placa za wynajem pomieszczen w Starej Zlomiarni, a nie za darmo. CO to kuzwa jest?
~pytacz | 31 lipca 2017, 15:08
Może faszyzm? bo partiom i organizacjom antyPO i antueuropejskim nie chcą udostępniać starej złomiarni.
~roś | 31 lipca 2017, 17:11
Mogą, jeśli popierają PiS, jak np. Łaniewska- zasłużona działaczka ZMP, PZPR i Ligi Kobiet, Zelnik, nawet gdy kablował, Chodakowska, Frąckowiak.I duchowni rzymscy z tych samych powodów mogą, a nawet muszą.
57jurand | 31 lipca 2017, 17:47
,,AKTOR JEST OD GRANIA JAK DUPA OD SRANIA''''oto słowa wypowiedziane przez zacnego aktora. W tamtym czasie jeden łamiący bojkot aktor był lujem.Dzisiaj grający w TVP są w porząsiu a protestujący są lujowaci. No i jak tu zrozumieć Polaka.
~Nie zgadzam się | 1 sierpnia 2017, 7:53
Opiera pan swoją tezę na zasadzie dzieci i ryby głosu nie mają.
~ks Sowa | 1 sierpnia 2017, 9:24
do Nie zgadzam sie: a ty to pewnie zwolennik aborcji na zyczenie?
~benk | 23 kwietnia, 20:11
~Jerzy Jacek Pilchowsk-masz w pełni rację.Trafna opinia.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja