Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 5689
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Atak trolli na Wałbrzych – pranie mózgu społeczności

Autor: szukaj
Poniedziałek, 2 października 2017, 11:09
Od jakiegoś czasu, obserwując wałbrzyskie portale, zarówno te prasowe oraz społecznościowe, można napotkać niepochlebne komentarze o mieście. Są one wynikiem ataku trolli, które mają cel antywałbrzyski oraz antypolityczny obecnej władzy miasta.

Są to osoby, podpisujące się różnymi nickami oraz piszące z lewych kont.

Te osoby od rana do wieczora, przesiadują na portalach, piszą niestworzone historie o Wałbrzychu i polityce obecnej władzy miasta. Często posługują się za pomocą wybranych zdjęć, zrobionych w gorszych okolicach. Takie zdjęcia mają pokazać, że tylko w Wałbrzychu są takie miejsca, lub jest ich tutaj najwięcej. Wtedy ludziom utrwala się pogląd okropnego miasta, ludzie zaczynają wierzyć, że są tutaj tylko same gorsze miejsca. Niemniej jednak, takie miejsca występują we wszystkich miastach Polski, nawet i świata.

Komentarze pod różnymi tematami i artykułami są zawsze takie same, mające na celu przedstawić miasto jako najgorsze. Drugim celem jest, przedstawienie obecnych władz miasta jako złych władz.

Mamy tutaj do czynienia z nowoczesną propagandą, która przedstawia się jako mieszkańcy, która wtopiła się w społeczność i działa jako społeczność miasta, która doprowadza do niekorzystnych opinii o mieście, tym samym doprowadzając na niekorzyść miasta i mieszkańców (miasto ze złą opinią jest nieatrakcyjne), wprowadzając zamieszanie, w ostateczności pranie mózgu - czyli cel zmiany poglądów lub zachowań jednej lub większej liczby osób, nakierowane na zmianę osobowości i poglądów ludzi. Zazwyczaj pranie mózgu stosuje się dla celów politycznych, religijnych lub marketingowych.

Wpisy są prowadzone systematycznie pod każdym artykułami, tymi dobrymi i tymi złymi, są prowadzone niemalże przez całą dobę, przez siedem dni w tygodniu, a nawet wolne dni od pracy. Gdyby pisały to osoby tzw. "normalne" to musiałby mieć czas na pracę, rodzinę i jakieś swoje zainteresowania oraz odpoczynek. W pewnych momentach "normalnym" ludziom nudzi się takie pisanie. Tutaj nasuwa się myśl, kto za tym stoi i kto tego dokonuje. Moim zdaniem jest to szeroko zakrojona akcja, mająca podłoże nowoczesnej propagandy i prowadzenia tzw. prania mózgu ludziom. Nie wykluczam, że jest to akcja prowadzona na czyjeś zlecenie i dobrze płatna, (chyba, że są to ludzie skrajnie radykalni politycznie) skoro piszący komentarze poświęcają niemal całe swoje życie pisząc komentarze i nie nudzi im się to, zakładając różne profile w mediach społecznościowych, które mają cel przedstawienia Wałbrzycha i władzy jako najgorsze miasto.

Takie działania tzw. pranie mózgu ma szerokie oddziaływanie na społeczność lokalną oraz poza lokalną. Zmieniają się wtedy poglądy na pewne rzeczy, narzuca się własne poglądy innym. Wszystko wiąże się z psychologicznymi uwarunkowaniami i jest to świetnie wykorzystywane.

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group