Czwartek, 18 lipca
Imieniny: Kamila, Karoliny, Szymona
Czytających: 3381
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Atrakcje Wałbrzycha wciąż przyciągają

Autor: jola
Środa, 8 marca 2017, 13:00
Zapytałam kilkunastu znajomych z Dolnego Śląska o to, jakie atrakcje polecają i okazało się, że każdy z nich wymienił właśnie te, znajdujące się w okolicy Wałbrzycha. Głównie Zamek Książ i Muzeum Gross – Rosen w Rogoźnicy.

- Zarówno w Zamku Książ, jak i Muzeum Gross – Rosen byłam już kilka razy. Są to dwa zupełnie inne miejsca, ale dla mnie równie interesujące – mówi 32-letnia Katarzyna z Lubina. – Ostatnio poleciłam je znajomym. Pojechali i byli równie zadowoleni, jak moja rodzina.

Oczywiście nie wszyscy są miłośnikami tego typu miejsc. Nie ulega jednak wątpliwości, że dla osób, które interesują się historią są one bardzo atrakcyjne. Zamek Książ wzbudza podziw również wśród Anglików, którzy się o nim dowiedzą.

- Pokazałam w pracy zdjęcia z miejscowości, w której się urodziłam i okolicę, w jakiej dorastałam. Niektórzy spośród brytyjskich znajomych byli w szoku, że właśnie w Polsce jest taki piękny zamek. Oni o naszym kraju wciąż wiedzą niewiele, a szkoda, bo mamy naprawdę sporo do zaoferowania. Zaprosiłam nawet jedną znajomą do swojego mieszkania w Wałbrzychu, jak przyjedzie to przekona się, że nasz kraj jest naprawdę piękny – mówi 41-letnia Aneta.

Na Dolnym Śląsku jest wiele atrakcyjnych miejsc do zobaczenia, ale niewątpliwie Zamek Książ i Muzeum Gross – Rosen od lat cieszą się dużym powodzeniem wśród turystów. Ostatnio zresztą za sprawą „złotego pociągu” o samym Wałbrzychu było bardzo głośno.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group