« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Czwartek, 29 października 2020.Imieniny: Wioletty, Jacka, Euzebii, Narcyza, FelicjanaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Atrakcje Wałbrzycha wciąż przyciągają

Autor: jola
Środa, 8 marca 2017, 13:00
Zapytałam kilkunastu znajomych z Dolnego Śląska o to, jakie atrakcje polecają i okazało się, że każdy z nich wymienił właśnie te, znajdujące się w okolicy Wałbrzycha. Głównie Zamek Książ i Muzeum Gross – Rosen w Rogoźnicy.
- Zarówno w Zamku Książ, jak i Muzeum Gross – Rosen byłam już kilka razy. Są to dwa zupełnie inne miejsca, ale dla mnie równie interesujące – mówi 32-letnia Katarzyna z Lubina. – Ostatnio poleciłam je znajomym. Pojechali i byli równie zadowoleni, jak moja rodzina.

Oczywiście nie wszyscy są miłośnikami tego typu miejsc. Nie ulega jednak wątpliwości, że dla osób, które interesują się historią są one bardzo atrakcyjne. Zamek Książ wzbudza podziw również wśród Anglików, którzy się o nim dowiedzą.

- Pokazałam w pracy zdjęcia z miejscowości, w której się urodziłam i okolicę, w jakiej dorastałam. Niektórzy spośród brytyjskich znajomych byli w szoku, że właśnie w Polsce jest taki piękny zamek. Oni o naszym kraju wciąż wiedzą niewiele, a szkoda, bo mamy naprawdę sporo do zaoferowania. Zaprosiłam nawet jedną znajomą do swojego mieszkania w Wałbrzychu, jak przyjedzie to przekona się, że nasz kraj jest naprawdę piękny – mówi 41-letnia Aneta.

Na Dolnym Śląsku jest wiele atrakcyjnych miejsc do zobaczenia, ale niewątpliwie Zamek Książ i Muzeum Gross – Rosen od lat cieszą się dużym powodzeniem wśród turystów. Ostatnio zresztą za sprawą „złotego pociągu” o samym Wałbrzychu było bardzo głośno.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~feniks | 9 marca 2017, 9:28mailhost.mauffrey.com (81.*.48.141)
Nie samym zamkiem czlowiek zyje....w sezonie wiosna/lato polecam spacer z zamku Ksiaz do ruin Starego Ksiaza i dla wiekszych piechorow ruiny zamku Cisy, muflony, rezerwat przelomow Szczawnika i Pelcznicy, najstarsze drzewo Cis Bolko....stado danieli przy zalewie Dobromierz, ma fantasie kolo pierwszego stawu od Podzamcza, jeziorko "Daisy" z palacykiem mysliwskim i jaskinia....a to wszystko jest w Ksiazanskim Parku Krajobrazowym:)

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.

Autorzy

© 2002-2020 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja