Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 5865
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Bardzo niskie emerytury i renty – życie na skraju ubóstwa

Autor: ryko
Piątek, 30 sierpnia 2019, 11:50
Emerytury i renty w Polsce są bardzo niskie, wielu ludzi żyje na skraju ubóstwa!

Kiedy rządzący krajem, chwalą się, że w kraju jest dobrobyt, chwalą się że ludziom żyje się lepiej. To wielu ludzi aż ściska w sercu!

Większość emerytów i rencistów ma zaledwie 900 zł dochodu, są też niższe dochody. W takim razie, jak Ci ludzie mają przeżyć, funkcjonować?
Obecnie w kraju panuje drożyzna w sklepach, jest naprawdę drogo, niektóre leki są też drogie, plus sprzęt do leczenia i wiele innych rzeczy.

Dochodzą do tego opłaty stałe i opłaty inne nieplanowane, które bardzo mocno wyczerpują budżet i ludzi.

Zaraz ktoś pomyśli, że trzeba było pracować, oczywiście tylko nie każdy może mieć stanowisko dyrektora. Obecnie wielu ludzi pracowało ciężko fizycznie, w warunkach pogodowych niekorzystnych dla zdrowia, w miejscach szkodliwych. W latach kiedy zamykano w Wałbrzychu przemysł, było bardzo ciężko z pracą ! ludzie łapali się jakiejkolwiek pracy, żeby tylko przeżyć. Zarobki były bardzo niskie, a praca była bardzo ciężka, wielu ludzi miało na wychowaniu dzieci. Często trzeba było pracować i jednocześnie w pracy zajmować się dzieckiem!

Dzisiaj wielu ludzi, ciężko pracujących mają niecałe tysiąc złotych emerytury, która nie wystarcza na podstawowe życie!

Obecnie również dzisiaj, ludzie pracują ciężko, chociaż jest trochę lżej, niż w latach 90-tych. To wielu ludzi ma najniższą krajową i pomaga swoim rodzicom czy dziadkom. Czy tak powinno to wyglądać?

W mediach i od polityków oraz w komentarzach, czytamy że jest w Polsce dobrze. Rządzący krajem mówią, że Polska jest jednym z lepszych krajów w Europie pod względem jakości życia i rozwoju. Tylko szkoda, że społeczność tego nie odczuwa, mają niskie dochody i nie stać jest ich na podstawowe rzeczy i życie.

Materiał opublikowany przez czytelnika w ramach Rykowiska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (46)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group