« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 20 maja 2022.Imieniny: Aleksandra, Bazylego, BernardynaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Bardzo niskie emerytury i renty – życie na skraju ubóstwa

Autor: ryko
Piątek, 30 sierpnia 2019, 11:50
Emerytury i renty w Polsce są bardzo niskie, wielu ludzi żyje na skraju ubóstwa!
Kiedy rządzący krajem, chwalą się, że w kraju jest dobrobyt, chwalą się że ludziom żyje się lepiej. To wielu ludzi aż ściska w sercu!

Większość emerytów i rencistów ma zaledwie 900 zł dochodu, są też niższe dochody. W takim razie, jak Ci ludzie mają przeżyć, funkcjonować?
Obecnie w kraju panuje drożyzna w sklepach, jest naprawdę drogo, niektóre leki są też drogie, plus sprzęt do leczenia i wiele innych rzeczy.

Dochodzą do tego opłaty stałe i opłaty inne nieplanowane, które bardzo mocno wyczerpują budżet i ludzi.

Zaraz ktoś pomyśli, że trzeba było pracować, oczywiście tylko nie każdy może mieć stanowisko dyrektora. Obecnie wielu ludzi pracowało ciężko fizycznie, w warunkach pogodowych niekorzystnych dla zdrowia, w miejscach szkodliwych. W latach kiedy zamykano w Wałbrzychu przemysł, było bardzo ciężko z pracą ! ludzie łapali się jakiejkolwiek pracy, żeby tylko przeżyć. Zarobki były bardzo niskie, a praca była bardzo ciężka, wielu ludzi miało na wychowaniu dzieci. Często trzeba było pracować i jednocześnie w pracy zajmować się dzieckiem!

Dzisiaj wielu ludzi, ciężko pracujących mają niecałe tysiąc złotych emerytury, która nie wystarcza na podstawowe życie!

Obecnie również dzisiaj, ludzie pracują ciężko, chociaż jest trochę lżej, niż w latach 90-tych. To wielu ludzi ma najniższą krajową i pomaga swoim rodzicom czy dziadkom. Czy tak powinno to wyglądać?

W mediach i od polityków oraz w komentarzach, czytamy że jest w Polsce dobrze. Rządzący krajem mówią, że Polska jest jednym z lepszych krajów w Europie pod względem jakości życia i rozwoju. Tylko szkoda, że społeczność tego nie odczuwa, mają niskie dochody i nie stać jest ich na podstawowe rzeczy i życie.

Materiał opublikowany przez czytelnika w ramach Rykowiska.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~ollo | 30 sierpnia 2019, 13:08
45 lat ciężkiej pracy , od 15-tego roku życia, opłacane sumiennie skladki emerytalne , rentowe ,zdrowotne oraz podatek od dochodów ! A dzisiaj marna emerytura i dalej opodatkowana - dlaczego ????? Czy to jest podatek od podatku ???!!!!
~małpa | 30 sierpnia 2019, 13:21
artykuł napisany przez wyznawców twórców "wczasów pod palmą dla emeryta".O ile pamiętam to był Bielecki albo Boni,obaj kumple Tuska. Kiedy oddadzą oni kradzione lege artis 7% prowizje od składek emerytalnych. Było z tego ok. 40 mld zł.Dopiero później będą mieli moralne prawo zabierać głos w sprawie.
~Jan | 30 sierpnia 2019, 17:53
Kto wytłumaczy w jaki sposób sędzia Gersdorf ma emerytury około 20 tys zł , budżetówka , w jaki to sposób kasta nadludzie mają naliczane , pewnie tak jak cena benzyny podatek na podatek i od podatku i wychodzi z dwóch złoty 5 zł za litr
~Fałsz | 30 sierpnia 2019, 20:38
Nie wierze w co piszecie! 25 lat składkowych to minimalna emerytura 1000zl nawet jak ktoś przez ten czas zarabiał najniższa krajowa. Poza rym jak całe życie ktoś zarabiał minimum to ile teraz chciałby dostać albo jak płacił mało składek... poza tym ciekawe ilu z tych za 900 zł w ogóle przepracowało lat... mądry Polak po szkodzie. Czego Jasiu się nie nauczył tego Jan noe będzie umiał itd... jedyni zasuwają w pracy inni z piwkiem grupują i się z nich śmieją a teraz lamentują... life is brutal
~Magda | 31 sierpnia 2019, 0:35
Kwota najnizdszej emerytury i renty to kpina ii jałmużna
~Magda | 31 sierpnia 2019, 0:37
Fałsz... prosze pomyśleć co Pan/Pani napisał, nie każdy jest zdrowy, nie kazdy miał szanse na super prace
~wilcze ślepia | 31 sierpnia 2019, 6:17
Wcześniej pewnie żyło im się " "znacznie lepiej"... Na zielonej wyspie,hehe
~Emerytka | 31 sierpnia 2019, 6:24
Faktem jest co czytelnik pisze że niektóre emerytury czy renty są skandaliczne 900zl netto wstyd a 13 emerytura od P Prezesa to jałmużna ok przydała się żeby zakleić maleńka dziureczke i co dalej dostaniecie jak wygramy wybory to jest szantaz
~Joko | 31 sierpnia 2019, 7:25
Ludzie pracowali na czarno, pracowali na tzw śmieciówkach. Takie były czasy, że pracodawcy robili z ludźmi co chcieli. I teraz zaczynają być tego takie skutki.
~500 | 31 sierpnia 2019, 7:40
Dziś ludzie też pracują ciężko za grosze, sztucznie napędza się gospodarkę 500 plusem zamiast tworzyc Polskie firmy i towary. Później ludzie będą ludzie też cierpieć, czasy się zmieniają a problemy te same.
~Emeryt | 31 sierpnia 2019, 9:03
Emerytury bez podatku, a jak państwa nie stać to na początek 10%podatku. Gdyby były emerytury wdowie to osoba żyjąca miałaby pieniądze na wykup leków. I jeszcze jedno w tej chwili po zmarłym współmałżonku wybieramy korzystniejsza emeryturę ale otrzymujemy tylko 85%. Jest to niesprawiedliwe dla małżonków którzy pracowali obydwoje. W tym przypadku jedno z nich żyjące powinno otrzymywać 100% korzystniejsze emerytury. Nie mam nic przeciwko gdzie pracuje tylko jedno z małżonków, ale byłoby sprawiedliwie gdyby w tym przypadku emerytura wdowia wynosiła 85% byłoby to bardziej uczciwe wobec dwóch wcześniej pracujących osób.
~P-R-O-P-A-G-A-N-D-A | 31 sierpnia 2019, 9:23
Kolejny PROPAGANDOWY artykuł antyPIS. Nie dziwi was to? Dwa artykuły zamieszczone na tym portalu obok siebie (pewnie tego samego autora) . Oba opisują jak to jest źle. W każdym zdania są podkreślone wykrzyknikami! Tak się nie redaguje w profesjonalny sposób. Materiał propagandowy. Żenada
~DOBRZE NAPISANE | 31 sierpnia 2019, 9:28
Bardzo dobrze napisane, tak właśni strzeliła bańka mydlana cudownego kraju, gdzie ludzie klepią biedę.
~Łukasz | 31 sierpnia 2019, 10:04
Mi tylko żal rodaków którzy walczyli i zgineli za Polske.... Przez nich my i ich rodziny klepiemy bide!!!!!
~Ola | 31 sierpnia 2019, 10:34
Czytam i nie mogę zrozumieć tych co to mówią że to kłamstwo. Ja po 40 latach pracy mam na rękę 1189zł.i pracowałam cały czas. Do 1991r.w szpitalu, a potem miałam swoją działalność. Skł adki nie były małe, pracuję nadal, bo co można zrobić z 1200zł.Więc przestańcie chrzanić jaki to PiS jest cacy, a tamci to sami złodzieje. Kobieta 40 lat siedzi w domu i dostaje emeryturę taką jak moja, bo wychowała 4 dzieci? Ja 3 i cały czas pracowałam, nie piszę o 500+bo nie ma sensu. Zastanówcie się do czego doprowadziło "rozdawajstwo" ie wspomnę o Rydzyk. I nie, nie należę do żadnej partii
~Jo | 31 sierpnia 2019, 10:51
Artykuł sponsorowanyemerytury od zawsze były opodatkowane a ten pismak teraz się obudzil żeby siać zament. Skoro tak współczuję tym co mają niskie emerytury niechsam dołoży z własnej kieszeni. Niska emerytura jest poklosiem niskich składek wynika z ilości lat przepracowanych i uzyskiwanych zarobkow
~do @jo | 31 sierpnia 2019, 11:08
Jednym kto tutaj sieje zamĘt jest PiS, twierdząc że w Polsce jest cudownie, że w Polsce nie ma biedy. Ten artykuł i dowód pokazał właśnie prawdziwe oblicze tego kraju, szkoda że członkowie PiSu próbują to z hejtować żeby obronić swoje posady. To nie wina ludzi, że pracowali całe długie lata za miskę ryżu dla kraju, żeby później taki PiS przyszedł i sponsorował Rydzyka, rozwalał limuzyny i bogacił się kosztem biednych ludzi.
~Igła | 31 sierpnia 2019, 11:13
Prawda w oczy kole. Jak nie chwalisz PiS-u to jesteś zdrajca , złoczyńca i zboczeniec (w najlepszym razie).Gorzej niż za komuny.
~do @igla | 31 sierpnia 2019, 11:20
Najgorsze jest to, że na siłę musisz chwalić PiS, na siłę musisz mówić że jest Ci dobrze, mimo że brakuje Ci na chleb.
~HEJTER=ZERO | 31 sierpnia 2019, 11:32
89-*-27-18.dynamic.chello.pl (89.*.27.18 jesteś śmierdzącym hejterem?? 6 komentarzy????? Poważnie??? Zgłoś się do psychiatry.
~Bez | 31 sierpnia 2019, 16:18
Mieszkam w mieście ,mieszkańców około 380tys.W tym roku na wakacje przyjechał mój wnuk na parę dni do mnie.Jadąc autobusem miejskim przez miasto.Babciu w tym mieście mieszkają sami starsi ludzie.Wakacje ludzie młodzi z dziećmi wyjeżdżają na wczasy,a my starsi możemy iść do parku lub na działkę za dziadowskie pieniądze.Przeżyłam prl,kartki i stan wojenny.
~Wojciech | 1 września 2019, 9:12
Wy komuchy dobrze wiecie jakie były renty, emerytury, zasiłki przez 8 lat waszego rządu.
~do @wojciech | 1 września 2019, 16:22
Ludzi nie interesuje co mieli kiedyś, ludzi interesuje teraz życie, ludzi interesuje teraz sprawa że do gara nie mają co włożyć. Że wszystko w sklepach podrożało, ludzi bulwersuje że Wy żyjecie ponad stan.
~głupek | 1 września 2019, 23:11
Rozdawnictwo nie przyszło z PISEM tylko o wiele wiele wcześniej... Kto i kiedy wymyślił pomoc społeczną? Kto wymyślił socjal ? Kto wymyślił NFZ ? Kto wymyślił żeby klasa średnia wrzucała najwięcej do wspólnego worka, z którego ciągną nieroby i w efekcie jedni wypluwają flaki, inni leżą, a każdy z nich ma to samo... Składka zdrowotna przy średnim wynagrodzeniu to ok. 300 zł m-cznie, z czego przychodnia pierwszego kontaktu ma 10 zł/ miesięcznie... a na specjalistę czeka się od 3 -12 m-cy. Tymczasem za 150-200 zł można wykupić prywatną opiekę z ponad 20 specjalistami od ręki... i podobnie jest na każdym polu. Dlatego chwała tym co umierają w pracy, dzięki nim mogę jutro od rana grilować i piwkować. Pozdro!
~Nnn | 4 września 2019, 14:02
Niech PiS zobaczy jak wszystko drogie od żywności po wszystko. Buty jakie drogie 90 zł zawsze można było kupić taniej. Jak ludzie mają 900 zl to jest koszmar.
~N... | 8 września 2019, 16:52
Niskie emerytury to zasługa wszystkich rządów po kolei, w tym obecnie rządzących. Zauważcie, że rządzący, ich rodziny i kolesie, nieważne z jakiej są opcji - żyją ponad stan. Zobaczcie, kto zostaje europosłem, czy posłem, albo senatorem, na pewno nie ty biedny emerycie, oni muszą przecież się nachapać do obrzydzenia, a Ciebie mają głęboko w .......
~mm69 | 11 września 2019, 11:46
PO PROSTU KOMUNO WRÓĆ - BĘDZIE BIDNIE ALE SOLIDNIE I MOŻNA BĘDZIE KRAŚĆ KOMBINOWAĆ - WSZYSCY - DZISIAJ TYLKO WYBRAŃCY. A POZDRAWIAM KRZYSZTOFA W.
~RP | 11 września 2019, 17:43
Podnieść emeryturę Rudiemu, biedny bo dostał1200zł/netto ma gospodarkę,jak był na topie to balował a o składkach zapomniał.waloryzacja rent i emerytur procentowo,jak dostał 900zł to tyle uzbierał
~ość | 30 września 2019, 18:21
I to wszystko zło o którym piszecie to wina PIS-u. Wszystko co złe zrobił Wam PIS. I niech tak zostanie.
~do ośc | 5 października 2019, 10:07
Moja mama pracowała tyle lat ma 900 zł emerytury, też tyrała ciężko fizycznie, kiedyś było ją stać na wiele za te pieniądze. Dzisiaj pod rządami PiS jest jej nie stać na wiele, a nawet na podstawowe rzeczy.
~Zuzia | 19 października 2019, 21:12
Tylko byc PiSiorem przy korycie.Dostaja kamienice za friko (banas,kulawy),lataja sobie jak paniska,suta odprawa emerytalna a ty biedaku po 46 latach piracy zdychaj za 985 zl.O sukienkowych nie wspomne......
~Na przekór | 19 listopada 2019, 19:13
Cytat:"45 lat ciężkiej pracy , od 15-tego roku życia, opłacane sumiennie skladki emerytalne , rentowe ,zdrowotne oraz podatek od dochodów ! A dzisiaj marna emerytura i dalej opodatkowana - dlaczego ????? Czy to jest podatek od podatku ???!!!!" Czyżby? Zapłaciłeś podatek od składek na zus??? Zastanów się co wypisujesz. Było dobrze zarabiać a nie ciężko pracować.
~Maria | 1 grudnia 2019, 17:29
Ciekawe jaka emeryture dostanie Prezes?Nie pracowal,mieszka za friko,zre za friko I Jeszcze buca ochraniaja.Hanba PiSiory!
~Limciu | 2 marca 2020, 8:50
Niestety, ale to prawda i to nie tylko w przypadku migających się wcześniej od pracy czy osób z bardzo niskimi kwalifikacjami. Moja mama ma właśnie taką emeryturę i jest emerytowaną nauczycielką, która pracowała od 19 roku życia, bez przerw, do emerytury. Gdyby nie przyzwoita (2500) emerytura taty - głodowałaby.
~Bez narzekania | 6 marca 2020, 8:52
Kto pracował uczciwie i zarabiał ten ma godziwą emeryturę. Kto zbijał bąki lub płacił najniższy ZUS ten ma niską. Niesprawiedliwe jest to ciągłe dodawanie pieniędzy do zupki tym z rzekomo najniższą.
~Dupcyngier | 11 kwietnia 2020, 4:45
Kurdupel z pisiorami maja nas gleboko w nosie.maja koryto,przywileje,bezkarnosc.co ich obchodzi typowy Kowalski
~stefan | 4 maja 2020, 12:47
gdzie byłeś jak trzeba było pracować dziś piszesz że masz 900 zł i to za dużo gdyż mając wiek emerytalny czyli około 47 lat pracy to emerytura jest dużo wyższa , stań przed lustrem i spojrzyj jakim jesteś nieudacznikiem życiowym.Kiedy było pracować ty byłeś cwaniakiem a dziś kiedy siły opadły oczekujesz dużej emerytury- żyj jak dawniej obijaj bąki
~Ty stefan PiSowski trollu | 4 maja 2020, 13:25
Ludzie żyją w biedzie, emeryturę dostaje się z wypracowanych lat, trzeba odpowiednio długo pracować żeby dostać emeryturę. Nikt ci nie da emerytury jak nie masz wypracowanych lat, więc uważaj śmieciu PiSowski.
~Emeryt | 8 maja 2020, 15:42
Pamiętacie Państwo Wałęsę i Suchocką? to oni ;zabrali; około połowy emerytur bardzo dużej liczbie górników;W międzyczasi ktoś bezmózgowy kazał zlikwidować zawartość Archiwalną,w której były dane o wysokości zarobków.W chwili obecnej sprawa jest beznadziejna,bo nie można udowodnić wysokości zarobków z tamtych lat.Rządy się zmieniają,a prostej sprawy nie można odkręcić.Posłowie PiS-u nie reagują,mimo,że sprawę znają.Nie wszyscy bowiem przewidywali taki stan rzeczy ;wierzyli,że żyć będziemy w państwie prawa.
~Piotr | 10 grudnia 2020, 1:59
A czy to Pis zamykał przemysł w Wałbrzychu i likwidował zakłady?
~do narzekających | 2 lutego 2021, 12:04
Ciężko pracowali, bo się na to godzili. Komuna ich wycyckała, a teraz pretensje do PIS?!? Zapytajcie swoje dzieci do 27 roku zycia,czy myślą o emeryturze, czy o ajfonie? Tamci też myśleli o "ajfonie". Mieli gdzieś swój 65letni wiek.Pracowć za komuny to była hańba.Stąd Rodowicz czy Cugowski narzekają na 800zł emerytury. Jak się majątek przepiło, nie ubezpieczało to na zdrowie. A wystarczy pomyśleć. Górników pamiętacie? Mają po 5-8 tys emerytury. Można? A nie byli dyrelktorami i praca nie była lekka.
~Kinia | 22 lutego 2021, 18:22
Emerytura wyliczana jest od wysokości dochodów i stażu pracy. Kto ciężko pracował ten ma, kto się obijał ten teraz narzeka.
~XXX | 1 kwietnia 2021, 15:43
Zapytajcie dzisiejszą młodzież, czy myślą o emeryturze i szukają legalnej, oskładkowanej pracy.Mają to głeboko w d.
~ość | 16 maja 2021, 13:51
wina PiS i manipulacja.Za PO był raj na ziemi.
~Stasiek | 22 czerwca 2021, 8:24
To wszystko co opisano to szczera prawda, oponenci po prostu wtedy nie pracowali lub ich nie było na świecie.
~miłośnikemerytowanegozbawcy | 26 lutego, 17:57
przepraszam jest o wszystkich : o PO ( że złodzieje ) , Ze prof. Gersdorf ma 20 tysi emerytury , a jakoś nikt nie zauważył, że gość który nie przepracował uczciwie jednego dnia ma koło 10 tysi emerytury i za 20 tysi pensji ( nie wiadomo za co bo dalej śpi do południa ) , żeby trolle pisiorskie wiedziały o co chodzi to może wymienię tego gościa : to Jarozbaw ( zawsze dziewica )

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja