« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Niedziela, 28 listopada 2021.Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana, LesławaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Ceny warzyw i owoców znowu wyższe

Autor: anulka
Środa, 10 maja 2017, 14:06
Kiepska pogoda wpływa nie tylko na nasze samopoczucie, ale stwarza także problemy rolnikom. Muszą chronić rośliny przed mrozem, żeby wyrosły z nich owoce. Tymczasem właściciel lokalnego warzywniaka poinformował mnie ostatnio, że ceny znowu wzrosły. Nie wiadomo też, kiedy doczekamy się polskich truskawek.
Sklepy osiedlowe mają zawsze najwyższe ceny, bo trudno im konkurować z gigantami, jakimi są markety. Tym razem ich właściciele odczuli również, wzrastające od początku roku, ceny m.in. papryki, pomidorów, czy sałaty. Wydawało się, że wiosną będzie lepiej, bo na pułkach pojawi się dużo rodzimych warzyw i owoców. Niestety pogoda temu nie sprzyja.

- Kilka dni temu znowu odczuliśmy podwyżkę cen. Najgorsze jest to, że wielu ludzi nie ma wystarczająco pieniędzy, żeby kupić wszystko, co chcą – mówi 58-letni Janusz, prowadzący lokalny warzywniak.

Wygląda więc na to, że ceny warzyw i owoców od początku 2017 roku nieustannie rosną. Na razie trudno też oczekiwać rodzimych produktów, bo w nocy są nawet przymrozki. Pozostaje więc jedynie systematyczne „uszczuplanie” portfela.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~do AnulkoEwoJoli | 10 maja 2017, 16:36
Nie trzeba zdać matury z języka polskiego aby dostrzec, że wypociny podpisane tymi imionami pochodzą od jednej osoby. Z formy i treści można podejrzewać iż autorem jest absolwentka miernego gimnazjum - mówi 65-letnia Kazimiera,emerytowana nauczycielka języka polskiego.
~gohciu | 11 maja 2017, 12:15
Racja szanowna Pani. A tematy bierze z "pułki".

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja