« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 28 stycznia 2022.Imieniny: Radomira, Tomasza, WaleregoNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Cierpienie zwierzaka nie ma dla nich znaczenia – obchodzi ich tylko zdobycz

Autor: ewa18
Czwartek, 11 maja 2017, 12:42
Trwa nieustanna walka z kłusownikami. Rozkładają oni wnyki w lesie. Ciężko opisać cierpienie zwierząt, które w nie wpadają. Na ogół umierają w męczarniach. Koła łowieckie walczą z tym procederem poprzez umieszczanie kamer pułapek. Ostatnio dzięki nim w jednym z powiatów z Dolnego Śląska udało się złapać przestępcę.
Kłusownicy nie liczą się z cierpieniem zwierząt i nic sobie nie robią z kar, jakie im grożą. Za zabicie zwierzaka ze szczególnym okrucieństwem i dodatkowo użyciem wnyków mogą zostać pozbawieni wolności nawet na pięć lat. Kwestie te reguluje ustawa o ochronie zwierząt, a także przepisy łowieckie, mówiące, że już samo posiadanie wnyków jest zagrożone rokiem więzienia, a ich użycie pięcioma.

Nie trudno się domyśleć, że złapanie kłusownika w lesie nie jest łatwe. Pomagają w tym foto i wideo pułapki. Dzięki nim widać bowiem, kto i kiedy dokonuje przestępstwa. W ten sposób sprawca trafia w ręce policji. Osobiście jestem za zaostrzaniem kar wobec kłusowników i wszystkich innych osób, które w okrutny sposób traktują zwierzęta. Powinniśmy bowiem o nie dbać i chronić, bo każde jest dla człowieka i natury bezcenne. Musimy pamiętać, że wszystkie straty w ekosystemie, prędzej czy później sami odczujemy.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja