« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Poniedziałek, 14 czerwca 2021.Imieniny: Elizy, Bazylego, Elwiry, Michała, WaleregoNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Co z nielegalnymi składowiskami – kiedy przestaną istnieć?

Autor: jola
Piątek, 26 maja 2017, 16:12
Mimo licznych apeli wielu mieszkańców całej Polski, w tym Dolnego Śląska, a także lokalnych samorządów, wciąż nie uporano się z problemem nielegalnych wysypisk i zmaga się z nim coraz więcej regionów. Okazuje się, że obecnie istnieje luka prawna, którą wykorzystują nieuczciwi przedsiębiorcy do gromadzenia kupowanych przez nich śmieci, gdzie im się podoba.
Nielegalne wysypiska i składowiska znajdowane są co jakiś czas, niemalże w każdym regionie. Osoby, które walczą z tym procederem niejednokrotnie mówią, że śmieci, bądź środki chemiczne, gromadzone na nich nie pochodzą tylko z Polski, ale i zza granicy. Co wywołuje ich frustrację. Niestety niektóre nielegalne śmietniska funkcjonują od lat i mimo wielu interwencji nie udało się ich rozwiązać.

Jeden z dolnośląskich samorządów, a dokładnie powiat polkowicki, postanowił walczyć z tym procederem. Miejscowi radni napisali uchwałę ze stanowiskiem, w którym apelują o zaostrzenie przepisów, dotyczących utylizacji i składowania śmieci oraz środków chemicznych. Chcieliby m.in., aby przedsiębiorcy zabezpieczali środki na ten cel. Uważają także, że odpady powinny być przewożone z punktu A do B (docelowego, legalnego i przystosowanego do składowania i utylizacji śmieci miejsca), a nie pośredniego, często nielegalnego składowiska. Stanowisko to przekażą najwyższym organom władzy i dolnośląskim parlamentarzystom.

Dobrze byłoby, żeby nielegalne składowiska przestały istnieć, bo szkodzą one zarówno środowisku, jak i ludziom. Nie wiadomo też, jak duże straty powstaną przez nie w przyszłości. Przykre jest też to, że dla niektórych chęć zysku jest ważniejsza niż ludzkie zdrowie i środowisko, o dobro którego powinniśmy wszyscy zabiegać.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja