Niedziela, 21 lipca
Imieniny: Daniela, Andrzeja
Czytających: 5841
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Co z tolerancją Polaków? Z powodu prześladowań niektórzy boją się wychodzić z domu

Autor: anulka
Czwartek, 29 czerwca 2017, 21:53
Niepokojące wieści dochodzą od osób czarnoskórych, mieszkających w Polsce. Mówią, że w ostatnim czasie więcej osób szykanuje ich i „wytyka palcami”. Narzekają też Polacy, którzy mają ciemniejszą karnację, niż większość naszych rodaków.

-Żona ma bardzo ciemną karnację i gęste czarne włosy, czym wyróżnia się od większości Polek. Teraz jednak nie czuje się komfortowo, a wręcz boi się wychodzić sama z domu. Zdarzają się bowiem sytuacje, że obcy ludzie odzywają się do niej wulgarnie, a nawet grożą – mówi 40-letni znajomy.

Okazuje się, że część Polaków mieszkających za granicą nie wraca do kraju właśnie z powodu czarnoskórego partnera, który nie czuje się komfortowo, przyjeżdżając do naszego kraju. Z jakiegoś powodu część Polaków nie rozumie, że są tak samo wartościowymi ludźmi, jak wszyscy.

W ostatnim czasie odnosi się wrażenie, że część osób myli patriotyzm z rasizmem, a to zupełnie coś innego. Można kochać i działać na rzecz swojej ojczyzny i jednocześnie szanować ludzi o innym kolorze skóry i wyznaniu. Nie zapominajmy, że siła tkwi w różnorodności.

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group