« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022.Imieniny: Cypriana, Dominika, EmilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Coraz drożej – mówią emeryci

Autor: anulka
Wtorek, 7 marca 2017, 14:02
– Warzywa podrożały już jakiś czas temu. Ekspedientka z warzywniaka zgodziła się ze mną, że nawet sałata jest bardzo droga. Wczoraj w jednej z ogólnopolskich telewizji mówili, że kawa za jakiś czas będzie produktem ekskluzywnym. Dzisiaj zaś odebrałam emeryturę –nie wytrzymałam i szybko pobiegłam do banku, bo chciałam wiedzieć, ile dostałam podwyżki. Nie wiem teraz, czy się śmiać, czy płakać – mam osiem złotych więcej miesięcznie – mówi 66–letnia Jadwiga.
O podwyżce cen warzyw wszyscy usłyszeli i przekonali się ponad miesiąc temu. Główną przyczyną była ponoć kiepska pogoda w krajach, z których się je sprowadza m.in. z Hiszpanii. Złe warunki atmosferyczne to również główny czynnik, powodujący, że kawa będzie coraz droższa. Z tego powodu nikt nie jest zadowolony, bo choć tego rodzaju napoju można sobie odmówić to z warzywami sprawa wygląda już inaczej. Narzekają często właśnie emeryci, bo z jednej strony są po prostu oszczędni, z drugiej nie wszyscy mają emerytury, które wystarczają na wszystkie potrzeby.

- Na same leki miesięcznie wydaję naprawdę dużo. Przy czym zawsze proszę o tańsze zamienniki. Teraz nie jest jeszcze najgorzej, bo mąż też ma emeryturę. Strach pomyśleć, co będzie, jak jednego z nas zabraknie. Wątpię, żeby wystarczyło na wszystkie opłaty, leki i jedzenie z jednych dochodów – mówi 72-letnia Stanisława.

Problem emerytów jest znany powszechnie. Oczywiście nie wszyscy mają skromne dochody, są też tacy, których stać zarówno na podstawowe, jak i ekskluzywne produkty. Z drugiej jednak strony, osoba, która większość swojego życia przepracowała, chyba powinna móc sobie pozwolić nie tylko na przysłowiowy chleb, ale także wyjazd, choćby nad polskie morze.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Leszek | 7 marca 2017, 21:18
Emeryci chcieli Pis, teraz mają.
~wałbrzyszanka | 8 marca 2017, 8:20
to jest hanba dla rządów naszego kraju,wszystkich od 1989 roku,ludzie,którzy odbudowywali kraj po wojnie,pracowali na jego rozwój dzis przymieraja głodem,tak byc nie powinno,i kazdy z nas przez całe swoje zycie zawodowe odprowadza skłądki w wysokosci pól miliona złotych,a dostaje z tego ułamek,sama za kilka lat przejde na emeryture ,i zaczne zycie kloszarda bo na emeryture nie mam co liczyc
~pytacz | 8 marca 2017, 8:51
Kto powie prawdę emerytom, a mianowicie że ich emerytury własciwie mogą przestać istnieć z dnia na dzień? Dlaczego właściwie to państwo ma wypłacać emerytury co stwarza doskonałe pole do nadużyć finansowych?
~Ki-ka | 8 marca 2017, 11:44
A co,najmniejsza emerytura to0,45zł;przecież można za to poszaleć.Taki Głódż,za kilka lat bycia oberkapelanem ma ponad 8,ooo zł.i jest jeszcze dalej krwio,o pardon złotówko pijcą.
~Jan | 8 marca 2017, 19:52
Moja mamusia-lat 75 ma wszystkie leki darmowe.O dziwo wszystkie,ale antykoncepcyjne.Paranoja.
~SB | 8 marca 2017, 19:56
a co ja mam zrobić jak mi w pazdzierniku obniżą emeryture na 2tys jak żyć
~HAZAEL | 8 marca 2017, 22:12
Obniżenie wieku emerytalnego spowoduje na pewno podwyższenie emerytur... Stróż od nart powie nie dajcie sobie wmówić, że się nie da.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja