« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Niedziela, 28 listopada 2021.Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana, LesławaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Coraz więcej Polaków popełnia samobójstwo

Autor: jola
Piątek, 16 czerwca 2017, 15:28
Dane na temat liczby osób, które chcą odebrać sobie życie są zatrważające. Jak podają media w ubiegłym roku prawie 10 tysięcy osób próbowało popełnić samobójstwo. Ponad 5400 nie udało się uratować. Przy czym podobnych dramatów mogło być więcej, bo nie wszystkie uwzględniane są w statystykach.
Z informacji, z jakimi zapoznałam się wynika także, że statystycznie więcej osób odbiera sobie życie niż umiera w wypadkach komunikacyjnych. Polska ponadto ma znacznie większy wskaźnik samobójstw niż średnia Unii Europejskiej.

Przyczyną samobójstw są ludzkie dramaty. Czasami też ogromne obawy, związane z kłopotami finansowymi i „złe widoki na przyszłość”. Wszystko to bowiem powoduje ogólne przygnębienie i depresję. Niestety bywa też tak, że nawet najbliżsi, ani lekarze nie są w stanie odwieść człowieka od samobójstwa.

Przyznam szczerze, że te dane zszokowały mnie. Nie spodziewałam się, że aż tyle osób próbowało sobie odebrać życie. Zdaję sobie jednak sprawę, że nie każdy jest w stanie udźwignąć wszystkich problemów, jakie przynosi życie. Poza tym dzisiejszy świat stawia przed ludźmi ogromne wymagania, z którymi nie każdy sobie radzi. Można chyba pokusić się o wniosek, że warto rozmawiać ze swoimi bliskimi i wspierać ich w trudnych sytuacjach. W ten sposób będą wiedzieli, że zawsze mogą na nas liczyć.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Jawas | 17 czerwca 2017, 10:26
Czy to nie dziwne? w ;dobie powszechnej szczęśliwości po zmianach ustrojowych i przy ;dobrej zmianie;ludzie targają się na życie;Czyżby aż tak spieszyli się do ;domu ojca;?a może to wychodzi naga prawda o ;takimsyństwie;w ustroju zwanym kapitalizmem,gdzie tylko silne jednostki,potrafiące walczyć łokciami zdolne są dopchać się do żłobu? Ludzie myślący wyciągną właściwe wnioski.
~Polewa z leminga | 17 czerwca 2017, 15:38
Jawas: A slyszales ze za czasow PO, pod kancelaria Tuska podpalily sie same dwie osoby? Nie na raz, tylko to byly dwa rozne zdarzenia. TVN nie mowil o tym? Naprawde nie bylo w Czarno na Bialym o tym jak pod kancelaria Tuska ludzie sie podpalali w sprzeciwie do dzialan Tuska? Jakie wnioski z tego ludzie myslacy wyciagna?
57jurand | 17 czerwca 2017, 16:44
PO czy PiS ? .Też pytanie jedni warci drugich prawckie szambo.
~Polewa z leminga | 18 czerwca 2017, 12:26
PO czy SLD? Tez pytanie jedni warci drugich lewackie szambo.
~pytacz | 19 czerwca 2017, 9:05
Czy tym u włądzy się zdaje ze będzie przyzwolenie na bezprawie władz?
~antygona | 19 czerwca 2017, 9:23
bo TAM jest lepiej!
~IP 78 | 19 czerwca 2017, 10:01
Pis czy PiS - jedno szambo.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja