« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Niedziela, 28 listopada 2021.Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana, LesławaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Coraz więcej rozwodów?

Autor: anulka
Wtorek, 4 kwietnia 2017, 14:39
O pladze rozwodów mówi się od lat. Temat ten pojawia się nawet w programach śniadaniowych. Nie podchodziłam jednak do niego poważnie, dopóki nie zauważyłam, że wśród moich znajomych jest kilkoro, którzy się na niego zdecydowali. Wytrzymali ze sobą zaledwie kilka lat.
- Szczerze powiem, że ślubu brać nie chciałem, ale jak dziewczyna zaszła w ciążę to rodzina namówiła mnie na niego. Dziś wiem, że to był błąd. Za krótko z byłą żoną się znaliśmy. Szybko okazało się, że dużo nas dzieli. Wytrzymaliśmy kilka lat, aż w końcu obydwoje powiedzieliśmy dość - mówi 34-letni Damian.

W przypadku niektórych powodem rozstania była zdrada.

-Mąż najpierw znikał na noce, później na całe weekendy. Powiedziałam mu, że dom to nie hotel, ale na niewiele to się zdało. Zaczął mnie lekceważyć, aż w końcu wyprowadził się. To ciężki czas dla mnie i córki, ale jakoś go przetrwamy –mówi 32-letnia Beata. – Zauważyłam, że niektórym kobietom nie przeszkadza, że mężczyzna ma rodzinę i decydują się na związek z nim, nawet kosztem innych. Głęboko wierzę jednak, że na nieszczęściu innych, nie zbuduje się swojego szczęścia- dodaje.

Są też osoby, które próbują ratować małżeństwo.

- Mąż od dłuższego czasu mówi o rozwodzie. Ja, ze względu na córkę, nie chcę się na to zgodzić. Toleruję jego wyskoki, jest mi trochę łatwiej, niż innym kobietom, bo do zdrady nie doszło. Nie wiem jednak, czy długo jeszcze wytrzymam, bo ciężko jest żyć z kimś, kto człowieka w ogóle nie docenia –mówi 30-letnia Ewa.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Anulko to banał | 4 kwietnia 2017, 23:57
Artykuł nie wnosi niczego nowego. Jest trywialny. Jakby był kontynuacją wywodów z popularnego dawno dawno temu czasopisma: "Przyjaciółka" Wypowiedzi respondentów rozpoczynały się od słów "Droga Przyjaciółko..."
~sprawca | 5 kwietnia 2017, 8:52
Wśród muzułmanów nie ma rozwodów.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja