Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 5988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Część Polaków chce pomagać uchodźcom z Syrii

Autor: jola
Czwartek, 2 marca 2017, 13:59
– Wstyd mi za rodaków, którzy nie chcą pomagać tym biednym ludziom. Jako naród doświadczony przez los powinniśmy mieć dla nich więcej zrozumienia. Nie mówiąc już o tym, że sami chętnie emigrujemy do innych krajów i korzystamy z ich pomocy – mówi 30–letnia Joanna. – Najbardziej już niezrozumiali są dla mnie katolicy, którzy nie chcą ich przyjąć. W końcu sam papież Franciszek mówi, że powinni to zrobić.

O uchodźcach, którzy masowo uciekają z Syrii wiedzą już niemalże wszyscy Europejczycy. Wiele krajów zdecydowało się im pomóc. Duża część Polaków nie godzi się jednak na to. Boją się kłopotów związanych z muzułmanami.

-Wszyscy wiedzą, co dzieje się teraz w Niemczech. O wielu sytuacjach się w ogóle nie mówi, żeby nie stawiać uchodźców w złym świetle. Prawda jest jednak taka, że Niemcy nie są już tym samym, bardzo bezpiecznym krajem. Potwierdziła mi to moja koleżanka, która od niedawna mieszka niedaleko Frankfurtu. Ostatnio w obawie o bezpieczeństwo swoje i jej rodziny wyprowadziła się z miasta na wieś- mówi 32-letnia Anita.

Przeciwnicy „wpuszczania” uchodźców z Syrii do Polski o swojej racji przekonują tym, że nie ma możliwości weryfikacji emigrantów z Azji.
- Chodzi nam o to, że skoro nie ma pewności, że wszyscy nie stanowią zagrożenia to nie powinnyśmy ryzykować i narażać naszych rodzin na niebezpieczeństwo – mówi 33-letni Łukasz. – Uważam więc, że powinniśmy im pomóc m.in. poprzez dofinansowywanie obozów w Turcji. To według mnie najlepsze rozwiązanie – dodaje.

Problem jest więc bardzo trudny i jak w wielu tego typu sytuacjach, żadne rozwiązanie nie zadowoli wszystkich. Niehumanitarne jest jednak całkowite zamykanie się na tych ludzi. W końcu wielu z nich to po prostu biedni ludzie, którym wojna zrujnowała całe życie.

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group