« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Niedziela, 28 listopada 2021.Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana, LesławaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Czy konkubinat w Polsce zostanie kiedyś uregulowany?

Autor: jola
Piątek, 14 lipca 2017, 22:45
Ludzie żyjący w Polsce bez ślubu muszą borykać się z naprawdę sporymi problemami. Wszystko jest dobrze, dopóki obydwoje są zdrowi i żyją w zgodzie. Niestety są sytuacje kiedy brak ślubu oznacza spore kłopoty prawne.
Jedną z poważnych i trudnych dla partnerów sytuacji opisał jakiś czas temu jeden ze znanych tygodników. Była w nim mowa o mężczyźnie, którego ukochana w trakcie porodu zapadła w śpiączkę. Natomiast dziecko formalnie nie było jego. Kobieta podała mężczyznę, jako odpowiedzialnego m.in. za odbiór jej dokumentacji medycznej, ale zwyczajnie nie pomyślała, że musi także przygotować dokumenty, dotyczące ojca maleństwa. W związku z ich brakiem mężczyzna musiał się borykać z wieloma problemami i nie obyło się bez kuratora. Już w szpitalu nie chciano zezwolić mu na odwiedziny własnego potomka.

To jedna z dramatycznych sytuacji, ale niestety prawdziwych, z jakimi konkubenci muszą się czasami borykać. Ważnych kwestii jest zresztą całkiem sporo. Problemy są bowiem zarówno z ubezpieczeniem partnera, czy zabezpieczeniem go w przypadku śmierci ukochanej osoby. Choć tutaj naprzeciw wychodzą prawnicy, podsuwając możliwość zawarcia specjalnej umowy, dzięki której można uregulować wiele kwestii. Myślę, że warto skorzystać z takiej możliwości, jeśli naprawdę konkubenci nie chcą zawierać związku małżeńskiego.

Przestrogą przed nieuregulowaniem kwestii prawnych może być też historia pewnej kobiety, jaką miałam okazję poznać. Mężczyzna, z którym żyła przez kilkadziesiąt lat zmarł. Ona zajmowała się domem i dziećmi, oficjalnie więc nie pracowała (piszę oficjalnie, bo zajęcia domowe to też praca). Ostatecznie została „bez grosza”, bo nie miała z ukochanym ślubu.

Jedynym rozwiązaniem dla konkubentów jest obecnie zawarcie umowy partnerskiej. Wydaje mi się jednak, że prawo powinno w końcu zacząć chronić partnerów, w taki sam sposób, jak małżonków. Tym bardziej, że żyjemy w czasach, kiedy ludzie coraz częściej decydują się na życie bez ślubu i chyba nie powinno się ich do niczego zmuszać. W końcu podstawą demokracji jest wolność każdego człowieka.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~ks Sowa | 16 lipca 2017, 16:43
A tera rozbujam wyobraznie. Co by w waszych mozgach sie stalo, co z piana na pysku by sie dzialo, gdyby tak Kaczynski powiedzial do dziennikarza TVNu? ZNow Kaczynski dzieli Polske, Jeszcze z tej samej sceny by sie wydzierali Kaczynsmki ma nas za skurw_ysynow!!! Hehehehe. Macie altorytety. Dzis maski opadly. A Kaczynksi przez te wszystkie lata mial racje.
~ks Sowa | 16 lipca 2017, 16:45
No i mamy, niespodzianka. Jaka spontaniczna akcja hoho, kolejny ciamajdan. Tak jak mowilem. swieta z pasztetem byly, teraz wakacje z burakami.
~ks Sowa | 16 lipca 2017, 16:46
Nie no przelaczam na TVP, tam nazywaja oszolomstwo oszolomstwem, a nie obrona demokracji jak na TVN.
~ks Sowa | 16 lipca 2017, 16:54
O i kolej na apolitycznych Dziennikarzy hehehe. Obiektywni i niezalezni. Zakowski z GW, pewnie bedzie i LIS z newsweeka. Pamietacie, jak szczekali, gdy paru dziennikarzy prawicowaych poszlow Marszu 13 Grudnia z PO. Tylko poszli, nie wypowiadali sie, poszli w rocznice 13 grudnia Jaki byl wrzask/? CHocby sam Zakowski? A teraz sam na wiecu opozycji walczy apolitycznie, obiektywnie i niezaleznie z Rzadem. hehehe.
~ks Sowa | 16 lipca 2017, 16:59
Hehehe na scene wychodzi Michnik. Pod scena wiadomo co zrobil, a ze sceny: Nie mozemy byc msciwi, nie mozemy byc nienawistni. Masakra. Jakie to lzeelity.
~ks Sowa | 16 lipca 2017, 17:11
Ojej, maja zostac do srody, cz wtorku, a juz sie wykruszaja...
~ks Sowa | 16 lipca 2017, 17:42
CHichot historii. Kaczynski zmusil nawet komuchow, ubecje i sbecje do tego, by pluli publicznie na socjalizm i PRL. Cichy sukces Kaczynskiego.
~ks Sowa | 16 lipca 2017, 17:49
No nie moge. Na TVN przekonuja, ze ciamajdan przybral nieoczekiwany obrot. Ze tyle osob przyjechalo i nikt nie przewidzial, ze zostana na dluzej. Hehehehehehehe. RObia z ludzi debili juz na rympal. Szok.
~ks Sowa | 16 lipca 2017, 18:08
Jezeli to jest cale zaplecze calej opozycji zwiezione z calej Polski, to o jakich milionach oni bredza? Niech sie skupia by uzbierac 20 tysi.
~ks Sowa | 16 lipca 2017, 19:43
Prawicowe media czasami trafnie cos stwierdza. Policja podala: Do miliona uczestnikow demonstracji zabraklo zaledwie 995,5 tysiaca. Hehehehe. Pompuja was TVNy sondazami, a potem wystawiacie sie na smiesznosc. Polacy nie chca awantur, czy wy to w koncu zrozumiecie?
~error | 16 lipca 2017, 20:37
banda idiotów i tyle

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja