« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 28 stycznia 2022.Imieniny: Radomira, Tomasza, WaleregoNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Czy nie stać nas na ekstraklasę?

Autor: Warszawa
Niedziela, 7 maja 2017, 13:34
Ktoś powie, że mamy w Wałbrzychu ekstraligę piłkarską kobiet, a więc najwyższy szczebel rozgrywek. Ale ile osób chodzi na mecze pań?
Niestety niezbyt wiele - 100, maksymalnie 200 osób. Kobieca piłka nożna nie jest wciąż w naszym kraju zbyt popularna i stąd też słaba frekwencja na meczach. Zatem czy Wałbrzycha, który przecież wciąż liczy ponad 100 tysięcy mieszkańców, nie stać na najwyższą klasę rozgrywkową w grze zespołowej? Piłkarski Górnik jest od tego bardzo daleko. Wlecze się w końcówce tabeli III ligi (tak naprawdę to IV poziom rozgrywek) i nie widać perspektyw, by w najbliższych latach ta sytuacja miała się diametralnie odmienić na lepsze. Najwyżej są siatkarze Victorii, którzy grają niejako na zapleczu ekstraligi. W poprzednim sezonie ledwo jednak udało się im na tym poziomie utrzymać, a wszyscy wiemy, że chcąc powalczyć o większe cele potrzebni są lepsi zawodnicy, a więc i większe pieniądze, a tego raczej w Victorii nie ma. Koszykarze trzeci sezon bezskutecznie walczą o awans do I ligi, a więc drugi poziom rozgrywek. Trzeci raz odpadają w ćwierćfinale i nikt nie ponosi za to konsekwencji, bowiem skład niewiele się zmienia, a ekipa trenerska ma się dobrze. Może zatem siatkarki Chełmca? Na razie będą toczyć bój o awans do II ligi, ale to perspektywiczna drużyna i być może ona da upragnioną ekstraklasę Wałbrzychowi i mecze na które będzie przychodzić nie 100, a co najmniej tysiąc osób.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~pp | 7 maja 2017, 17:26
I TAK BEDZIE.
~sks | 7 maja 2017, 21:03
NIE BĘDZIE
~Kargul102 | 7 maja 2017, 21:22
Wałbrzyski sport na poziomie ekstraklasy nie nie zapomnijcie chyba że znowu kopalnie otworzą
~v7 | 7 maja 2017, 22:31
Autor Warszawa. Głupa palicie, akurat w mieście słoików ktoś interesuje się naszym sportem. Wałbrzych to lewacka dziura, POpychadło lemingów i żadnego sportu tutaj nie będzie, tylko szkiełko kontaktowe na SK, będzie POżytek i medali kupa, ch.. duuupa i kamieni...
~kibic wierny | 7 maja 2017, 22:53
szanowny autor gdyby miał trochę rozumu zauważyłby, że drogie panie zbyt często rozgrywają mecze w dni robocze o godzinie 11:00 co jak wiadomo uniemożliwia udział kibiców pracujących w tych spektaklach. więc chyba organizator sam sobie jest winien słabej frekwencji na trybunach...
~Z | 8 maja 2017, 7:17
Będzie ekstraklasa,a w niej Nasz ukochany Górnik Wałbrzych
~Maniek | 8 maja 2017, 9:33
mecze Pań rozgrywane są w tygodniu lub w weekendy ale bardzo wcześnie. Sam mam problemy z przychodzeniem na te mecze, bo jestem w pracy. Zostają ewentualnie niedziele, ale błagam nie o 11-tej.
~benkmen | 22 maja 2017, 18:34
Skoro ekstraklasa zasiada w Ratuszu, to po co jeszcze na jakimś boisku?;-)

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja