« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Poniedziałek, 14 czerwca 2021.Imieniny: Elizy, Bazylego, Elwiry, Michała, WaleregoNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Czy się uda?

Autor: Jura
Wtorek, 23 stycznia 2018, 15:14
Polska Narodowa Wyprawa na K2 (jedyny nie zdobyty jeszcze zimą ośmiotysięcznik) sukcesywnie zbliża się do celu. Wczoraj nadeszła do Polski wiadomość, iż himalaiści są już na wysokości 6300 m n.p.m., gdzie założono obóz drugi. Choć droga do szczytu jest jeszcze daleka, to patrząc na poczynania polskiej ekipy można być dobrej myśli.
W zespole, który wyruszył na K2, nie ma co prawda rodowitych wałbrzyszan, jednak w jego skład wchodzą m in. jeleniogórzanin Rafał Fronia oraz pochodzący z pobliskiej Świdnicy Piotr Snopczyński. Kierownikiem zespołu jest zaś uznany himalaista – Krzysztof Wielicki, którego wałbrzyszanie mieli okazję posłuchać przy okazji niedawnego spotkania w jednej z fili Biblioteki pod Atlantami.

Sam temat wspinaczki wysokogórskiej również nie jest w naszym mieście obcy, albowiem obchodzący w zeszłym roku jubileusz 50-lecia Wałbrzyski Klub Górski i Jaskiniowy, ma bogate tradycje oraz liczne sukcesy na swym koncie. Członkowie WKGiJ do tej pory odwiedzili różne grupy górskie, począwszy od Tatr, poprzez Alpy, Dolomity, Kaukaz, Atlas, Andy, Pamir, Tien- Szan, Karakorum i kończąc na wysokości 7600 m n.p.m. w klubowej wyprawie na Cho-Oyu w głównej grani Himalajów Wysokich.

Biorąc pod uwagę, jak karkołomnym wyzwaniem jest zdobycie szczytu K2, na pewno warto śledzić i trzymać kciuki za powodzenie wyprawy. Warto też wspomnieć, że 10 z 13 pierwszych, zimowych wejść na ośmiotysięczniki należało do naszych Rodaków. Czy zatem to właśnie Polacy napiszą także ostatni rozdział tej historii? Przekonamy się już niebawem.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Czytelnik | 26 stycznia 2018, 22:14
Wszyscy trzymamy kciuki by uratowano Polaka i Francuskę.Nadzieja umiera ostatnia.
wacki56 | 28 stycznia 2018, 9:35
Wprawdzie jest to artykuł o K2 ale część tej ekipy przerwała swoją wyprawę by ratować Tomka i Elizabeth. Już wiadomo, że Francuskę sprowadzają do bazy a Polak Tomasz Mackiewicz pozostanie na szczycie góry, które kochał bez reszty i dla których poświęcił życie.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja