« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 28 stycznia 2022.Imieniny: Radomira, Tomasza, WaleregoNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Czy w strefie można zarobić lepiej?

Autor: Warszawa
Czwartek, 18 maja 2017, 13:09
Wczoraj przeczytałem na portalu walbrzyszek informację, że związki zawodowe doszły do porozumienia z szefostwem Toyoty i załoga dostanie podwyżki.
To z pewnością bardzo dobra infromacja dla szeregowych pracowników Toyoty, bo kilkaset złotych więcej w domowym budżecie na pewno będzie zauważalne.

Od razu jednak rozpętała się burza w komentarzach na temat pracy i zarobków w WSSE. Znam osobiście kilkadziesiąt osób, które tam pracowały lub wciąż pracują, a pracują tam najczęściej nie dlatego, że spełniają się zawodowo, bowiem często mają zupełnie inne wykształcenie, ale pracują, bo wypłaty wpływają na czas, choć nie są to niestety wypłaty wysokie. Toyota i tak jest uznawana za jedną z solidniejszych firm funkcjonujących w strefie, ale również znajdziemy osoby, które nie są lub nie były zadowolone z warunków proponowanych przez tę firmę. Zauważyłem zresztą tendencję, że mało który zakład w strefie jest chwalony. Nawet Ronal, o którym mówiono bardzo wiele i bardzo dużo dobrego, popadł ostatnio w niełaskę komentujących formułowiczów.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Polewa z leminga | 18 maja 2017, 16:58
Lewactwo chyba sie zalamie. Papiez Franciszek powiedzial dzis, kierujac slowa do naukowcow i genetykow, ze nie mozna niszczyc emrionow, nawet gdyby mialo to przysluzyc sie najbardziej szlachetny celom. To nie mozna wprowadzac odrzucenia nawet do rato InVitro tak, ale nie wania zycia. I chyba wyjasnia to kwestie sporu o inVitro. InVitro tak, ale nie mrozic i nie zabijac embrionow
~pytacz | 18 maja 2017, 20:48
jak mozna zarobic lepiej, jesli naruszylo by to umowy unijne oraz traktaty z Niemcami o nierobieniu konkurencji? Ot i cala prawda.
~aga | 18 maja 2017, 21:47
powina być ankieta co roku w zaropkach strefy , aby firmy mogły się gonić w pracownikach np. najmniej 1600 zł najwiecej 2700 zł
~Jakaś tam | 18 maja 2017, 23:16
Zarobki w Wałbrzyskiej strefie niestety nie tylko nie wzrastają ale zauważyć można spadek zarobków, przyczyna to zatrudnianie ludzi ze wschodu. Zakłady zarabiają na tym iż nie trzeba podnosic dochodów na które liczą Polacy po przepracowanych latach, pracownicy z Ukrainy pracują i nie narzekają więc zakłady nie podnoszą stawek. Ale jaki mamy w tym zysk?Żaden! Fabryki na strefie zwolnione są z podatku, państwo idzie im na rękę w zamian za likwidowanie bezrobocia w regionie, więc tracimy wkład do budżetu. Ukrainiec rozliczy się w Polsce z podatku jako nie rezydent więc otrzyma całkowity zwrot, więc po raz kolejny do budżetu nie trafia nic, większość z tych ludzi złotówek tu zarobionych nie wyda w Polsce, poniewaz oszczędza żeby zawieźć je do kraju. Jaki mamy zysk z ich pracy? Żaden!
~UKL_Uap3 | 19 maja 2017, 0:52
Halo która podfirma rekrutuje do ronala
~Antygona | 19 maja 2017, 6:39
Tak można zarobić garba lub kopa na rozpęd ha ha ha
~feniks | 19 maja 2017, 8:57
Spokojnie zachod teraz otworzyl granice dla Ukraincow, wiec zapewne za dlugo u nas nie beda robic, majac lepsza perspektywe zarobku u naszych zachodnich lewackich sasiadow. Na strefach pozostana jedynie wiezniowe i ludzie, ktorym niezalezy na lepszym zyciu, ktorzy wola upadlac sie za gorsze, niz podnosic swoje kwalifikacje zawodowe i pracowac za normalne pieniadze poza kolchozem.
~suchy | 19 maja 2017, 9:54
Kochany Polewo mama szacunek do ciebie z wkład w ośmieszaniu lewactwa i komuchów. Napisz jednak czy mogę być jednocześnie przeciwnikiem nacjonalistów ukraińskich (UPA i OUN) i przeciwnikiem komunizmu, sowietów (ZSSR) i eurolewactwa ? W jaki sposób się to dla mnie jako Polaka wyklucza? Może gdzieś popełniłem błąd, wytłumacz to proszę.Ewentualnie napisz za co mam lubić UPA i OUN?
~elo | 19 maja 2017, 11:03
Podejrzewam że tam więcej w Toyocie zarabiają więcej niż ty
~troll | 19 maja 2017, 12:39
Suchy i Polewa PiS-dzie luje dajcie sobie buzi.Suchy bardzo kochasz Polewę?
~suchy | 19 maja 2017, 12:43
Jak go nie kochać za sekowanie lewaków?
~Antygona | 20 maja 2017, 6:00
Oj tam Ukraińcy, a my? Komuś bardzo zależy by ludzie w uni wymieszali się zatracili poczucie przynależności narodowej, byśmy stali się "szarą" jednolitą masą, a że używa się do tego ekonomii ? Cóż cel uświęca środki Brawo Anglia :)))

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja