« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Czwartek, 28 października 2021.Imieniny: Szymona, TadeuszaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Czytelnik proponuje zmiany

Autor: wacki56
Środa, 17 stycznia 2018, 15:06
Otrzymaliśmy maila od czytelnika, który proponuje wprowadzenie zmian do działu Rykowisko.
Dlaczego tak mało ludzi pisze na Rykowisku, a nawet zamilkli ci co wcześniej pisali? Pewnie zaszczuci przez hejterów dali sobie spokój.

pozdrawiam

wacki56

Znajomi pytają, gdzie znajdą mój fotoreportaż o kwiatach. Otóż w dziale fotoreportaże jest tylko 10 ostatnich fotoreportaży, a powinny być dostępne wcześniejsze pod kolejnymi numerami stron. Powiedziałem, by szukali w wiadomościach ale nie o to przecież chodzi. Skoro jest podstrona fotoreportaże to wszystkie wcześniejsze czytelnik powinien tu znaleźć na kolejnych podstronach.

Bardzo się cieszę że na rykowisku można coś opublikować. Jestem tu od niedawna i zauważyłem złe zjawisko, jakim jest hejtowanie napisanych artykułów. Jeszcze jak artykuł jest o kwiatach to pół biedy, ale jeśliby tylko napisać o polityce czy kościele to więcej jest treści komentarzy często niemiłych, niż samego artykułu. Zauważyłem też, że wiele autorów się wyciszyło pewnie z obawy przed hejtowaniem do tego stopnia, że nawet konkurs Rykowiska nie może się odbyć z braku min. 5 osób. Nie piszę tego dlatego, że nie wygrałem, bo zapewne nagrodę i tak przeznaczyłbym na jakiś cel charytatywny, ale z troski o dalszy los tej wspaniałej idei Rykowiska.

Proponowałbym kilka zmian od nowego roku w regulaminie konkursu.

1. Usunąć limit 5 osób. Jak wezmą udział 2,3 osoby i wszystkie będą nagrodzone to innych bardziej zachęci do pisania.

2. Usunąć opcję komentarzy to hejciarze poszukają sobie innego portalu.

3. Liczba odwiedzin nie powinna mieć wpływu na ocenę, bo dziś łatwo jest sobie wyklikać i tysiąc odsłon do kiepskiego artykułu.

4. Nagrody powinna przyznać komisja składająca się z profesjonalnych dziennikarzy pracowników redakcji nie kierując się liczbą odsłon tylko merytoryczną oceną artykułu.

pozdrawiam
wacki56

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~onka | 17 stycznia 2018, 16:22
"Prawdziwa cnota krytyk się nie boi" a usuniecie komentarzy spowoduje, że idea rykowiska stanie się bezsensowna - nie pisze się przecież (mam nadzieję), żeby "zabłysnąć" lecz by poruszyć problemy, które dotyczą być może większej liczby osób. A na hejterów, których celem jest ośmieszanie i sianie nienawiści jest jeden sposób: skuteczny MODERATOR.
~wyzwalacz | 17 stycznia 2018, 16:29
Co oznacza po polsku ,,hejtowanie" panie wacik? Chyba ostrą krytykę, nieprawdaż? No cóż, jeśli ktoś ma mentalność wrażliwej mimozy to chybna nie powinien się brać za publicystykę. Proponuję panu facebooka, tam można utworzyć sobie zamkniętą grupę i się kisić we własnym sosie, co nie jest zdrowe. Zdrowy jest natomiast dysonans poznawczy czyli odwrócenie punktu widzenia przez forumowiczów. Portale z cenzurą dość szybko wymierają z mojego doświadczenia.
wacki56 | 17 stycznia 2018, 16:50
Mój nick to wacki56 nie wacik Panie(i) wyzwalacz. Łatwo usiąść w fotelu przeczytać coś i wylać swój komentarz najczęściej negatywny lub przeciwny. A może by tak spróbował Pan(i)napisać swój artykuł. Z tym już gorzej bo: - trzeba znaleźć interesujący temat - trzeba poświęcić swój czas a czasem pieniądze - trzeba ozdobić artykuł fotografią - a na końcu trzeba nałożyć na siebie grubą skórą, by nie bolały hejtowskie komentarze.
~onka | 17 stycznia 2018, 18:00
I tego ostatniego życzę wszystkim piszącym. ~wyzwalacz ma nieco racji i nie o cenzurę mi chodziło ale o odrobinę moderacji, żeby pomyje i wyzwiska na ludzi bez powodu się nie lały. A tu są (były?) nieskuteczne nawet kliknięcia na "usuńcie ten wpis"
~wyzwalacz | 17 stycznia 2018, 21:17
Wacki, dziękuję za podpowiedz, może coś napisze jak mi redakcja pozwoli. Nie wytłumaczył Pan co to jest ten hejt - to nie jest polskie słowo. Jeśli chodzi o wylewanie pomyj, to jestem zahartowany. Od przedszkola wytykam prawdę, bo brzydzę się nieprawdą.A to ludzi boli, więc zawsze mnie wyzywają. Jak Pana boli krytyka - proszę pomyśleć dlaczego boli , a jak to nie wychodzi-to zawsze można się zająć czym innym a nie pisaniem.
wacki56 | 17 lutego 2018, 16:40
Czy można prosić od redakcji komentarz .Minął miesiąc i nie wiadomo czy planowane są zmiany.Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja