« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Niedziela, 28 listopada 2021.Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana, LesławaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Depresja – choroba dzisiejszej cywilizacji

Autor: anulka
Poniedziałek, 24 kwietnia 2017, 14:54
Brak energii, przygnębienie, drażliwość to kilka z wielu cech depresji, która dotyka coraz więcej osób. W trakcie życia może na nią zachorować jedna osoba na dziesięć. Przy czym częściej chorują na nią kobiety niż mężczyźni.
Z depresją ma do czynienia coraz więcej osób. Często słyszy się także, że to właśnie ona jest przyczyną odejścia kogoś z pracy. Osoby, które zaś pierwszy raz idą z tym problemem do psychiatry, dowiadują się jak wiele osób ma podobny problem.

- Kilka miesięcy temu rozpoczęłam nową pracę i od tego zaczęły się moje problemy. Młode pracownice z dłuższym stażem zaczęły bowiem wykorzystywać mnie do najgorszych prac. Niektóre z nich mnie przerażały, bo nie wszystkiego się jeszcze nauczyłam. Zaczęły się więc nieprzespane noce i spadek samopoczucia. Poszłam do lekarza psychiatry, wtedy zszokowało mnie, ile osób ma podobne problemy. Wszyscy, którzy w poczekalni czekali na lekarza od dłuższego czasu leczyli się – mówi 53-letnia Jadwiga.

Według niektórych, w dzisiejszych czasach człowiek jest narażony na większy stres, dlatego też częściej dotykająco go nerwice i depresje.

- Jak człowiek dobrze się zastanowi to współczesny system też ma wiele wad. Dzisiaj bowiem wygrywają silniejsi. Słabszym jest więc ciężko odnaleźć się w kapitalizmie, bo nie każdy ma tyle siły i możliwości, żeby wbrew wszystkim przeszkodom „piąć się do góry”. – mówi 38-letni Andrzej.

Optymistyczne jest to, że depresję można wyleczyć. Nie można jednak lekceważyć jej objawów, bo nieleczona może trwać nawet sześć miesięcy. Poza tym ta choroba charakteryzuje się częstymi nawrotami. Jest dziedziczna.

Przyczyn depresji jest wiele od negatywnego myślenia, po poważne życiowe kłopoty. Być może kobiety chorują też częściej, bo w dzisiejszych czasach bardzo wiele się od nich oczekuje i nie łatwo jest sprostać wszystkim wymaganiom. Wydaje się więc, że każdy z nas powinien nabrać dystansu do siebie samych i otaczającego świata, bo przejmowanie się wszystkim nikomu nie wychodzi na zdrowie. Choć z pewnością wielu powiedziałoby „łatwo się mówi, gorzej robi”.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Antygona | 24 kwietnia 2017, 20:48
Hmm obecny niewolnik jest ubezwłasnowolniony bardziej chyba jak w dawniejszych czasach, zero perspektyw na własną inwencję. Życie odgórnie zaprogramowane przez systemowe/rządowe darmozjady a za rozrywkę ma służyć serial zupełnie oderwany od realiów rzeczywistości. I z czego tu się k.... cieszyć?
~pytacz | 25 kwietnia 2017, 8:15
Czemu wśród praktykujących jakąkolwiek religię nie widać przygnębienia i depresji, które są dziedziczną chorobą lewaków? 70 % Belgów cierpi na depresję. Reszta nie, bo to muzułmanie.
~Antygona | 25 kwietnia 2017, 19:39
Dlaczego pasożyty rządzące nie cierpią na depresję, czy nie wynika to z tego że mają mniej zmartwień? Mniej wykończeni pracą lepiej odżywieni itp itd

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja