Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 5574
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Dobrą pracę najlepiej znaleźć po znajomości?

Autor: jola
Czwartek, 13 lipca 2017, 17:53
Znalezienie jakiejkolwiek pracy nie stanowi obecnie większego problemu. Trudniej jest jednak znaleźć stanowisko, które satysfakcjonowałoby nas. Nie chodzi tutaj głównie o pieniądze, ale warunki i atmosferę u przyszłego pracodawcy. Okazuje się, że wiele osób wciąż rozpoczyna poszukiwania nowej, lepszej perspektywy od znajomych. Chętnie wykorzystują też media społecznościowe.

Specjaliści mówią, że nawet trzech na czterech Polaków planuje pytać znajomych o pracę. Dzisiaj ta informacja chyba nawet nie dziwi, tym bardziej, że niektórzy pracodawcy chętniej przyjmują osoby z polecenia. Gorzej mają więc Ci, którzy nie mają wśród przyjaciół osób, mogących pomóc w znalezieniu dobrego stanowiska.

Obszerne artykuły na temat protekcji w Polsce pojawiały się już kulka lat temu. W jednym z nich podawano nawet przykład absolwentki renomowanej uczelni, która starała się o pracę w miejscowym urzędzie miasta. Zamiast niej przyjęto jednak mniej wykształconą osobę, ale poleconą przez kogoś znanego w magistracie. Wygląda jednak na to, że od tego czasu niewiele się zmieniło. Podobne sytuacje mają miejsce w wielu miejscach.

Trzeba dodać, że znajomości mają znaczenie nie tylko w Polsce. Nawet w Anglii przyjaciele często pomagają w poszukiwaniu pracy. Być może taka jest ludzka natura, że chcemy pomagać tym, których znamy i cenimy. Oczywiście jak wszystko i protekcja ma „dwie strony medalu”.

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group