« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022.Imieniny: Cypriana, Dominika, EmilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Dobrą pracę najlepiej znaleźć po znajomości?

Autor: jola
Czwartek, 13 lipca 2017, 17:53
Znalezienie jakiejkolwiek pracy nie stanowi obecnie większego problemu. Trudniej jest jednak znaleźć stanowisko, które satysfakcjonowałoby nas. Nie chodzi tutaj głównie o pieniądze, ale warunki i atmosferę u przyszłego pracodawcy. Okazuje się, że wiele osób wciąż rozpoczyna poszukiwania nowej, lepszej perspektywy od znajomych. Chętnie wykorzystują też media społecznościowe.
Specjaliści mówią, że nawet trzech na czterech Polaków planuje pytać znajomych o pracę. Dzisiaj ta informacja chyba nawet nie dziwi, tym bardziej, że niektórzy pracodawcy chętniej przyjmują osoby z polecenia. Gorzej mają więc Ci, którzy nie mają wśród przyjaciół osób, mogących pomóc w znalezieniu dobrego stanowiska.

Obszerne artykuły na temat protekcji w Polsce pojawiały się już kulka lat temu. W jednym z nich podawano nawet przykład absolwentki renomowanej uczelni, która starała się o pracę w miejscowym urzędzie miasta. Zamiast niej przyjęto jednak mniej wykształconą osobę, ale poleconą przez kogoś znanego w magistracie. Wygląda jednak na to, że od tego czasu niewiele się zmieniło. Podobne sytuacje mają miejsce w wielu miejscach.

Trzeba dodać, że znajomości mają znaczenie nie tylko w Polsce. Nawet w Anglii przyjaciele często pomagają w poszukiwaniu pracy. Być może taka jest ludzka natura, że chcemy pomagać tym, których znamy i cenimy. Oczywiście jak wszystko i protekcja ma „dwie strony medalu”.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~ks Sowa | 14 lipca 2017, 10:26
Ha, czy ktorys z was probowal sie dostac prace w panstwowej alnomiejskiej spolce? Bez mojej zgody nie ma szans. Na poludniu Polski w strategicznej spolce panstwowej byl pan Nikt. Wiec go zwolnilem. Nie wazne czy cos potrafil, czy byl specjalista. Dla mnie byl panem NIKT. Wiecie dlaczego? Bo nie mial wsparcia politczynego. Wiec go pogoniles ze spolki i zastapilem naszym. Ale byla afera potem jak Bury przylecial z PSL i mowil ze mu czlowieka zwolnili. Wina pana NIKT, bo sie nie chwalil ze ma tez kumpli. Napweno nei moja, bo ja jestem apolityczny, obiektywny ksiadz!! I pamietajcie zeby rozdzielic kosciol do panstwa!!! i Przyjmujcie uchodzcow. To jest prawdziwy glos kosciola!!
~antygona | 17 lipca 2017, 6:54
PS pierw trzeba znaleźć te znajomości bucha cha cha cha

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja