Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 6912
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Zabytków i zapomniane forty

Autor: DBMaciek
Środa, 27 września 2017, 19:48
Gęsta mgła i padający deszcz nie przeszkodziły "foto–zwiedzaczom" z Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków w poznaniu tajemnic Twierdzy w Srebrnej Górze.

W minioną niedzielę miłośnicy zabytków z sekcji wałbrzysko-jeleniogórskiej, kamienieckiej oraz wrocławskiej przeszli około 10 km w bardzo trudnym terenie zdobywając forty, które oficjalnie nie są udostępnione do zwiedzania - umocnienia w rejonie Chochołów Wielkiego, Średniego i Małego. Obiekty na Chochołach były połączone z twierdzą główną krytym chodnikiem. W skale wykuto liczne głębokie fosy. One również stały się "celem" podczas wyprawy. W międzyczasie zorganizowano przerwę w marszu podczas której rozpalono ognisko gdzie można było się ogrzać i posilić upieczonymi kiełbaskami.

- To była totalna ekstrema - w deszczu brnąć po tych górach, wzgórzach i podziemnych kazamatach - mówi Robert Matwiejów, szef Grupy.

Na koniec "foto-zwiedzacze" przeszli przez dwa wiadukty - tzw. "Wiszący Most" oraz wysoki na około 27 m wiadukt dawnej kolejki zębatej zwany Wiaduktem Srebrnogórskim lub Mostem Katarzyny.

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group