« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Wtorek, 20 kwietnia 2021.Imieniny: Agnieszki, Czesława, MarianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Zabytków i zapomniane forty

Autor: DBMaciek
Środa, 27 września 2017, 19:48
Gęsta mgła i padający deszcz nie przeszkodziły "foto–zwiedzaczom" z Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków w poznaniu tajemnic Twierdzy w Srebrnej Górze.
W minioną niedzielę miłośnicy zabytków z sekcji wałbrzysko-jeleniogórskiej, kamienieckiej oraz wrocławskiej przeszli około 10 km w bardzo trudnym terenie zdobywając forty, które oficjalnie nie są udostępnione do zwiedzania - umocnienia w rejonie Chochołów Wielkiego, Średniego i Małego. Obiekty na Chochołach były połączone z twierdzą główną krytym chodnikiem. W skale wykuto liczne głębokie fosy. One również stały się "celem" podczas wyprawy. W międzyczasie zorganizowano przerwę w marszu podczas której rozpalono ognisko gdzie można było się ogrzać i posilić upieczonymi kiełbaskami.

- To była totalna ekstrema - w deszczu brnąć po tych górach, wzgórzach i podziemnych kazamatach - mówi Robert Matwiejów, szef Grupy.

Na koniec "foto-zwiedzacze" przeszli przez dwa wiadukty - tzw. "Wiszący Most" oraz wysoki na około 27 m wiadukt dawnej kolejki zębatej zwany Wiaduktem Srebrnogórskim lub Mostem Katarzyny.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~kosmaty | 27 września 2017, 20:20
Jestem pod wrażeniem, pozdrawiam :)
~dewil | 27 września 2017, 21:34
szacun to bardzo trudny teren i wymagający :)

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja