Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 4607
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Zabytków na Ziemi Chełmińskiej

Autor: DBMaciek
Środa, 6 września 2017, 16:21
Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Zabytków (DTMZ) z siedzibą w Wałbrzychu, to facebookowa grupa miłośników historii, fotografii i wędrówek.

Wśród nich są osoby z różnych części kraju, nie tylko z Dolnego Śląska, są ludzie z przeróżnych zawodów i profesji. Towarzystwo powstało w 2015 r., a jego szefem jest Robert Matwiejów, emerytowany strażak, funkcjonariusz wałbrzyskiej PSP.

Na codzień członkowie DTMZ komunikują się na Facebooku, informują o swoich dokonaniach, czasem odkryciach, dodają zdjęcia ze swoich "wypadów".

W dniach 25-27 sierpnia 23-osobowa, grupa "foto-zwiedzaczy" - spotkała się w zamku w Radzyniu Chełmińskim, który był ich bazą wypadową. Podczas trzydniowego pobytu grupa zwiedziła m. in. zamki w Przezmarku, Pokrzywnie, Świeciu, Papowie Biskupim oraz Zamek Bierzglowski i pałac w Kamieńcu. Wzięli również udział w zawodach strzeleckich.

W menu spotkania nie mogło zabraknąć tradycyjnej zupy - żurek gotowany na ognisku oraz porannej niedzielnej jajecznicy. Pogoda jak zawsze sprzyjała zwiedzaniu, humory też dopisały.

Szczególne podziękowania za możliwość zorganizowania zlotu należą się pani Patrycji Piłat - właścicielce zamku w Radzyniu Chełmińskim oraz właścicielom zamku w Przezmarku Państwu Jolancie i Ryszardowi von Pilachowskim.

Kolejny zlot planowany jest w ostatni weekend października. Tym razem grupa odwiedzi Legnicę.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group