« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Wtorek, 20 kwietnia 2021.Imieniny: Agnieszki, Czesława, MarianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Zabytków na Ziemi Chełmińskiej

Autor: DBMaciek
Środa, 6 września 2017, 16:21
Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Zabytków (DTMZ) z siedzibą w Wałbrzychu, to facebookowa grupa miłośników historii, fotografii i wędrówek.
Wśród nich są osoby z różnych części kraju, nie tylko z Dolnego Śląska, są ludzie z przeróżnych zawodów i profesji. Towarzystwo powstało w 2015 r., a jego szefem jest Robert Matwiejów, emerytowany strażak, funkcjonariusz wałbrzyskiej PSP.

Na codzień członkowie DTMZ komunikują się na Facebooku, informują o swoich dokonaniach, czasem odkryciach, dodają zdjęcia ze swoich "wypadów".

W dniach 25-27 sierpnia 23-osobowa, grupa "foto-zwiedzaczy" - spotkała się w zamku w Radzyniu Chełmińskim, który był ich bazą wypadową. Podczas trzydniowego pobytu grupa zwiedziła m. in. zamki w Przezmarku, Pokrzywnie, Świeciu, Papowie Biskupim oraz Zamek Bierzglowski i pałac w Kamieńcu. Wzięli również udział w zawodach strzeleckich.

W menu spotkania nie mogło zabraknąć tradycyjnej zupy - żurek gotowany na ognisku oraz porannej niedzielnej jajecznicy. Pogoda jak zawsze sprzyjała zwiedzaniu, humory też dopisały.

Szczególne podziękowania za możliwość zorganizowania zlotu należą się pani Patrycji Piłat - właścicielce zamku w Radzyniu Chełmińskim oraz właścicielom zamku w Przezmarku Państwu Jolancie i Ryszardowi von Pilachowskim.

Kolejny zlot planowany jest w ostatni weekend października. Tym razem grupa odwiedzi Legnicę.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~kosmaty | 6 września 2017, 20:52
No i fajnie tak trzymać.Pozdrawiam :)

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja