Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 5813
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Zabytków wysprzątało zamek

Autor: DBMaciek
Niedziela, 10 września 2017, 19:09
W minioną sobotę, 09 września członkowie Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków (DTMZ) wraz z dwoma przedstawicielami Stowarzyszenia Historycznego "Sudety" (SHS) wysprzątali zamek w miejscowości Lipa (powiat jaworski).

18-osobowa grupa wolontariuszy z DTMZ i SHS spędziła bardzo pracowity dzień na terenie ruin zamku z XIII i XIV wieku porządkując go. Po skończonej pracy przyszła pora na zasłużony odpoczynek przy wspólnym ognisku.

- Bardzo serdecznie dziękuję za kawał sumiennej i całkowicie bezinteresownej pracy, w postaci wycinki prawie 0,5 ha samosiejek i odgruzowaniu byłego pomieszczenia kuchni zamkowej, w ilości około 20 ton piasku, ziemi i gruzu!!! Na tym również polega działalność Towarzystwa oraz zaprzyjaźnionego SHS.

- Składam również szczególne podziękowania dla naszych Pań z DTMZ: Joanna Podlaszewska, Magda Gala, Katarzyna Drobny Gnaczy, Marta Krasińska Noszczak, Maria Krupienia, Marzena Kwiatkowska Przystanek Wrocław, za dotarcie na miejsce pracy i poświęcenie podczas ciężkiej i mozolnej pracy, jak również o dziewczętach z "młodzieżówki" DTMZ, które działały na całego - mówi Robert Matwiejów, szef Towarzystwa.

Dbanie o zabytki oraz ich promowanie jest priorytetem w działalności Towarzystwa. Jego członkowie praktycznie każdego dnia odwiedzają jakiś zabytek na terenie Polski.

Przypominam, że kolejny zlot planowany jest w ostatni weekend października. Tym razem grupa odwiedzi Legnicę. W planie zwiedzanie m. in. Zamku Piastowskiego, pałace w Krotoszycach i Warmątowicach Sienkiewiczowskich oraz Legnickie Pole z bazyliką mniejszą.

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group