« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Wtorek, 20 kwietnia 2021.Imieniny: Agnieszki, Czesława, MarianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Zabytków wysprzątało zamek

Autor: DBMaciek
Niedziela, 10 września 2017, 19:09
W minioną sobotę, 09 września członkowie Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków (DTMZ) wraz z dwoma przedstawicielami Stowarzyszenia Historycznego "Sudety" (SHS) wysprzątali zamek w miejscowości Lipa (powiat jaworski).
18-osobowa grupa wolontariuszy z DTMZ i SHS spędziła bardzo pracowity dzień na terenie ruin zamku z XIII i XIV wieku porządkując go. Po skończonej pracy przyszła pora na zasłużony odpoczynek przy wspólnym ognisku.

- Bardzo serdecznie dziękuję za kawał sumiennej i całkowicie bezinteresownej pracy, w postaci wycinki prawie 0,5 ha samosiejek i odgruzowaniu byłego pomieszczenia kuchni zamkowej, w ilości około 20 ton piasku, ziemi i gruzu!!! Na tym również polega działalność Towarzystwa oraz zaprzyjaźnionego SHS.

- Składam również szczególne podziękowania dla naszych Pań z DTMZ: Joanna Podlaszewska, Magda Gala, Katarzyna Drobny Gnaczy, Marta Krasińska Noszczak, Maria Krupienia, Marzena Kwiatkowska Przystanek Wrocław, za dotarcie na miejsce pracy i poświęcenie podczas ciężkiej i mozolnej pracy, jak również o dziewczętach z "młodzieżówki" DTMZ, które działały na całego - mówi Robert Matwiejów, szef Towarzystwa.

Dbanie o zabytki oraz ich promowanie jest priorytetem w działalności Towarzystwa. Jego członkowie praktycznie każdego dnia odwiedzają jakiś zabytek na terenie Polski.

Przypominam, że kolejny zlot planowany jest w ostatni weekend października. Tym razem grupa odwiedzi Legnicę. W planie zwiedzanie m. in. Zamku Piastowskiego, pałace w Krotoszycach i Warmątowicach Sienkiewiczowskich oraz Legnickie Pole z bazyliką mniejszą.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Małomickie Podziemie | 10 września 2017, 21:35
Super Akcja Pozdrawiamy z Małomickiego Podziemia
~Janka W | 11 września 2017, 19:15
szkoda, że nie wiedziałam. Pamietam zamek w Lipie przed 20laty. Można go było wówczas zwiedzać. Czy to prawda, że zamek jest teraz własnościa prywatną?

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja