« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 17 września 2021.Imieniny: Justyny, Franciszka, RobertaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Zabytków znów działa

Autor: DBMaciek
Wtorek, 20 lutego 2018, 23:26
Kilka dni temu członkowie Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków (DTMZ), Stowarzyszenia Historycznego "Sudety", Stowarzyszenia Historyczno–Eksploracyjnego "Triskelion" oraz Stowarzyszenia Strzelecko–Kolekcjonerskiego "Trzy Twierdze" porządkowali teren fortu Wysoka Skała, będącego częścią kompleksu twierdzy w Srebrnej Górze.
Wycinanie samosiejek, układanie kamieni, czy prace naprawczo-remontowe w pomieszczeniach fortu, to dopiero początek w nadaniu temu miejscu nowej świetności.

Na terenie fortu planowane jest utworzenie stałych ekspozycji: Wojska Polskiego XX wieku, wystawy nawiązującej do odważnej ucieczki jeńców, obrońców polskiego wybrzeża z 1939 roku czy też wystawy opowiadającej o powojennej odbudowie i historii opieki na fortem Wysoka Skała przez harcerzy z wałbrzyskiej chorągwi ZHP. Powstanie również magazyn broni, z której będą strzelali członkowie Stowarzyszenia oraz zaprzyjaźnionych grup.

W sezonie letnim planuje się otwarcie pola namitowego i 100-metrowej, otwartej strzelnicy. Będą też organizowane inscenizacje militarne.

24 lutego grupy będą prowadziły prace związane z udrażnianem torów strzeleckich strzelnicy 100-metrowej, która będzie zlokalizowana w dawnej fosie.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Rutus proxima. 3.1 | 21 lutego 2018, 8:13
Brawo dzialamy tak 3mac pozdrawiam cale Triskelion i wszystkich innych dzialaczy darz dół

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja