Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 5697
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Zabytków zwiedziło Legnicę

Autor: DBMaciek
Wtorek, 31 października 2017, 20:24
Ostatni weekend października "foto-zwiedzacze" z Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków (DTMZ) spędzili w Legnicy.

Blisko 50-osobowa grupa pozytywnie zakręconych ludzi zwiedzała miasto i jego okolice. Baza wypadowa znajdowała się w Zamku Piastowskim wzniesionym na przełomie XII i XIII wieku, położonym w samym centrum Legnicy. Oprócz Zamku, członkowie DTMZ zwiedzili katedrę św. Piotra i Pawła, Akademię Rycerską, Muzeum Miedzi, Lapidarium, kościół ewangelicki Marii Panny będący najstarszym kościołem w Legnicy. "Foto-zwiedzaczy" nie mogło również zabraknąć w Legnickim Polu, gdzie podziwiali wnętrze bazyliki św. Jadwigi oraz zwiedzili pobliskie Muzeum Bitwy Legnickiej.

- Cały czas idziemy do przodu, zwiedzamy, bawimy się. na nowo odkrywamy tajemnice Dolnego Śląska - mówi Robert Matwiejów, szef grupy.

Podobnie, jak na poprzednich zlotach nie mogło zabraknąć zupy gotowanej w wielkim garze (tym razem była to grochówka) oraz tradycyjnej, niedzielnej jajecznicy składającej się ze 108 jaj.

Miniony zlot był wyjątkowy, bo jubileuszowy. Było to już dwudzieste piąte spotkanie grupy. Humory dopisywały mimo niezbyt sprzyjającej pogody. Cyklon "Grzegorz" dał się we znaki.

W tym roku DTMZ "zaliczy" jeszcze jeden zlot. Na początku grudnia grupa wybierze się do Wlenia do Pałacu Książęcego.

Zdjęcia: Michał Świderski, Maciej Pawlik

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group