« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Wtorek, 20 kwietnia 2021.Imieniny: Agnieszki, Czesława, MarianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Zabytków zwiedziło Legnicę

Autor: DBMaciek
Wtorek, 31 października 2017, 20:24
Ostatni weekend października "foto-zwiedzacze" z Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków (DTMZ) spędzili w Legnicy.
Blisko 50-osobowa grupa pozytywnie zakręconych ludzi zwiedzała miasto i jego okolice. Baza wypadowa znajdowała się w Zamku Piastowskim wzniesionym na przełomie XII i XIII wieku, położonym w samym centrum Legnicy. Oprócz Zamku, członkowie DTMZ zwiedzili katedrę św. Piotra i Pawła, Akademię Rycerską, Muzeum Miedzi, Lapidarium, kościół ewangelicki Marii Panny będący najstarszym kościołem w Legnicy. "Foto-zwiedzaczy" nie mogło również zabraknąć w Legnickim Polu, gdzie podziwiali wnętrze bazyliki św. Jadwigi oraz zwiedzili pobliskie Muzeum Bitwy Legnickiej.

- Cały czas idziemy do przodu, zwiedzamy, bawimy się. na nowo odkrywamy tajemnice Dolnego Śląska - mówi Robert Matwiejów, szef grupy.

Podobnie, jak na poprzednich zlotach nie mogło zabraknąć zupy gotowanej w wielkim garze (tym razem była to grochówka) oraz tradycyjnej, niedzielnej jajecznicy składającej się ze 108 jaj.

Miniony zlot był wyjątkowy, bo jubileuszowy. Było to już dwudzieste piąte spotkanie grupy. Humory dopisywały mimo niezbyt sprzyjającej pogody. Cyklon "Grzegorz" dał się we znaki.

W tym roku DTMZ "zaliczy" jeszcze jeden zlot. Na początku grudnia grupa wybierze się do Wlenia do Pałacu Książęcego.

Zdjęcia: Michał Świderski, Maciej Pawlik

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja