« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Czwartek, 28 października 2021.Imieniny: Szymona, TadeuszaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Drogi są w lepszym stanie

Autor: Warszawa
Sobota, 15 lipca 2017, 10:58
Trudno oceniać mi Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego, ale jedno jest pewne – wreszcie wzięli się za remonty dróg.
Co jakiś czas czytam na różnych portalach, w różnych gazetach o tym, co się dzieje na sesjach rady powiatu wałbrzyskiego. Nie napawa to optymizmem, a niektóre wypowiedzi i zachowania radnych budzą moją niechęć do nich. Jedno jednak muszę obecnemu Zarządowi Powiatu przyznać. Wzięli się solidnie za remonty dróg powiatowych, które delikatnie mówiąc, nie były w dobrym stanie technicznym. Teraz ta sytuacja stopniowo, ale systematycznie, ulega poprawie. Jadąc drogami powiatowymi wreszcie nie muszę obawiać się, że zaraz stracę część podwozia. I to akurat nie mówię o konkretnych gminach, bo wydaje mi się, że we wszystkich gminach (no może oprócz Jedliny, ale oni przejęli wszystkie drogi powiatowe) te remonty są realizowane. To bardzo dobrze, że ktoś wreszcie nadrabia te zaległości. Słuchając z przekazów medialnych wypowiedzi starosty, mam wrażenie jakby nie zawsze wiedział o czym mówi, ale jednocześnie jakoś ten Zarząd się trzyma i realizuje konkretne zadania, choć z tego, co się orientuję, to wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski zdecydowanie postawił na te remonty. A wracając do Jedliny... powiat nie remontuje im dróg, ale dołożył im 100 tys. zł do budowy wieży widokowej na Borowej...to z pewnością najbardziej potrzebna inwestycja w tejże gminie...

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Aiznad31 | 15 lipca 2017, 14:38
Fajnie by było jeszcze jak by wzięli się za drogę na Glinik Nowy. Niby droga krajowa a od szpitala na Gaju(która została wyremontowana w zeszłym roku) do Glinika droga jest w masakrycznie stanie, dziura na dziurze. Nie wiem w jakim celu były malowane linie na początku tego tygodnia skoro i tak wszyscy wyjeżdżają za nie w celu ominięcia dziur. Tu naprawdę idzie urwać zawieszenie. Nie wiem czy nie lepiej też byłoby wyremontować tą drogę zamiast łatać dziury co miesiąc, a i tak to nic nie daje. Pan Prezydent mógłby w końcu sobie przypomnieć, że jest taka dzielnica jak Glinik Nowy przez którą przebiega droga krajowa nr 35 i w końcu ją wyremontować.. Zapraszam do przejechania się by samemu ocenić jak fajnie po tej drodze się jeździ...
~żul | 15 lipca 2017, 15:09
Przejedźcie się odcinkiem Unisław-Rybnica to wyrobicie sobie opinię o drogowcach....
~pytacz | 15 lipca 2017, 16:49
Ile jaskółek czyni wiosnę? Jedna?
~Jakubek1993 | 15 lipca 2017, 20:18
Po pierwsze drogę Unisław-Rybnica niedawno została przejęta przez powiat,wcześniej była to droga wojewódzka.Zresztą na kawałku jest po remoncie za Rybnicą.Co do Glinika Nowego to droga którą zarządza miasto Wałbrzych więc to nie ma związku z tym artykułem.Po za tym nie jest to droga krajowa,są takie plany żeby tam przebiegała DK 35 ale jak na razie przebiega przez Glinik Stary.Ale zgodzę się że stan nawierzchni jest skandaliczny.Ale uwierzcie że są gorsze drogi np.Dziećmorowice-Lubachów,ale ten odcinek to już powiat świdnicki.
~Ela | 16 lipca 2017, 12:07
Do słynnej wieży na Borowej Zarząd Powiatu dołożył 200 tysięcy a radny synek burmistrza domagał się dodatkowych 100 tysięcy na najdroższa wieże w kraju. Co do dróg powiatowych (niestety nie wszyscy rozumieją że są drogi gminne,powiatowe i wojewódzkie czy krajowe) to ciężko się nie zgodzić że są naprawdę ostatni wyremontowane bynajmniej ja to widzę w Boguszowie Czarnym Borze i Starych Bogaczowicach- po reszcie rzadko jeżdżę więc nie wiem. Żenujące jest za to zachowanie radnych na sesji, to bicie piany i to głównie przez radnych opozycji którym chyba żal utraconej władzy i robią szopkę w naszym imieniu i za nasze pieniądze.
~gohciu | 16 lipca 2017, 13:33
Szanowni Przed...a pieprzona ulica/Piotrowskiego/ na strefę??? Wachacze 2 kpl. wymieniłem. W starej vw3 ale jednak...
~pp | 16 lipca 2017, 20:33
Pięknym absurdem drogowym jest droga od Białej Sowy do Glinna .Projektant myślał chyba pewna częscią ciała a nie głową
~Darek | 17 lipca 2017, 7:52
Droga na strefę to do prezydenta boskiego Romana się zwróć a nie do powiatu tu jest o powiatowych drogach. A Pan Szelemej robi tylko główne ulice które są za kasę zewnętrzna a resztę ma w d...ie bo mało je widać i nie będzie wielkiego łał, poza tym za duże ma długi żeby coś remontować.
~beka z gohcia | 17 lipca 2017, 9:34
gohciu to typowy debil, który nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Temat dotyczy remontów dróg na terenie powiatu wałbrzyskiego a ten szczeka jak najęty. Typowa wałbrzyska patologia:)
~żul | 17 lipca 2017, 10:15
Mnie jako użytkownika dróg nie interesuje do kogo one należą.Chcę jeździć bezpiecznie a nie slalomować wśród wertepów.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja