« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Czwartek, 28 października 2021.Imieniny: Szymona, TadeuszaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Dziecko jedzie na wycieczkę – warto sprawdzić, czy kierowca jest trzeźwy

Autor: jola
Poniedziałek, 3 lipca 2017, 8:38
Czas wakacji wiąże się z beztroską i długo wyczekiwanym wypoczynkiem. Dla dzieci to też czas ekscytujących wyjazdów. Rodzice muszą jednak zadbać o ich bezpieczeństwo. Okazuje się bowiem, że wciąż zatrzymywani są pijani kierowcy. W minionym czasie w jednym z dolnośląskich powiatów zatrzymano jednego z nich, miał 0,5 promila alkoholu we krwi.
Kierowca miał wieźć ponad 300 kilometrów gimnazjalistów. Przyjechał na wyznaczony parking z opóźnieniem. Ostatecznie skontrolowali go policjanci i dalej już nie pojechał. Stracił prawo jazdy, a jego sprawą zajmie się sąd.

Planując wyjazd dziecka warto przemyśleć poinformowanie o nim policjantów z Wydziału Ruchu drogowego na kilka dni wcześniej. Wtedy nie trzeba będzie na nich długo czekać. Same kontrole wydaję się bowiem niezbędne. Bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja