Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 6021
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Dziś świętują Panie!

Autor: ewa18
Środa, 8 marca 2017, 12:32
Choć wielu osobom Dzień Kobiet kojarzy się z komunistycznym świętem to mimo to ósmego marca mężczyźni nie zapominają choćby o kwiatku czy czekoladkach dla ukochanej czy dobrej znajomej. One także, przynajmniej w większości, nie protestują, bo kto nie lubi prezentów? Panie podkreślają, że w dzisiejszych czasach obchodzi się także dzień chłopaka.

Zdarzają się oczywiście negatywne opinie na temat tego święta. Wiele gorzkich słów można przeczytać również w mediach. Większość z nas nie widzi jednak w Dniu Kobiet nic złego.

- Czytałem kilka bardzo negatywnych opinii. Nie rozumiem ich jednak. Faktycznie to komunistyczna tradycja, ale nie jest zła, więc dlaczego mielibyśmy przestać ją kontynuować. Wiem, że żona cieszy się, gdy ósmego marca daję jej czekoladki, a jakbym zapomniał, byłaby wściekła. Z drugiej strony nawet demokracja nie jest idealna, tylko nikt nie wymyślił nic lepszego – mówi 57-letni Adam.

Są jednak panie dla których kwiatek w Dniu Kobiet nie ma żadnego znaczenia.

- Dla mnie liczy się przede wszystkim to, żeby ukochany pamiętał o mnie przez cały rok, a nie w jeden dzień. Oczywiście miło jest dostawać kwiatki, ale jakie ma znaczenie, czy dostanę go dzisiaj czy za tydzień? –podkreśla 28-letnia Sylwia.

Okazuje się także, że obecnie nie zapomina się także o panach w dniu ich święta, który w Polsce wypada 30 września. Choć oficjalnie mówi się, że obchodzone jest ono głównie przez młodzież.

- Dla niektórych osób tego rodzaju święta są infantylne, ja jednak lubię przygotować coś dobrego w ten dzień dla partnera. Wiem, że on też się z tego cieszy. Na co dzień, przy wielu obowiązkach, czasami zapominamy o okazywaniu sobie czułości, a takie dni stwarzają świetną okazję – mówi 30-letnia Ewa.

Są też panowie, którzy wręcz domagają się adoracji w ten dzień.

- Skoro my pamiętamy o kobietach ósmego marca to one też nie powinny zapomnieć o nas, 30 września – mówi 33-letni Piotr.

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group