Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 4128
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Grożą nam przerwy w dostawie prądu?

Autor: ewa18
Wtorek, 4 lipca 2017, 10:25
Media przypominają dzisiaj sytuację z 2015 roku, kiedy to konieczne były ograniczenia w dostarczaniu prądu do wielu miejsc. Nie wiadomo bowiem, czy sytuacja nie powtórzy się jeszcze w tym miesiącu, jeżeli faktycznie wkrótce pogoda będzie upalna. Okazuje się, że polska energetyka wciąż potrzebuje inwestycji, które zapobiegną ewentualnym problemom.

Wielu z nas z pewnością pamięta apele z 2015 roku przedstawicieli energetyki o ograniczenia wykorzystywania pralek i zmywarek w określonych godzinach. W tym roku podobnych próśb nie było, ale nie wiadomo, czy w związku z zapowiadanymi upałami sytuacja się nie zmieni.

Od lat mówi się, że w polską energetykę trzeba zainwestować. Z tego, co podają media, wynika, że są to jednak głównie rozmowy. Kilka lat temu podejmowano nawet kwestię budowy elektrowni jądrowej w Polsce, ale do dzisiaj nie padły w tej kwestii żadne konkretne decyzje. Trzeba jednak dodać, że ten pomysł ma chyba niemalże tyle samo zwolenników, jak i przeciwników. Budzi więc wiele kontrowersji. Energia słoneczna w Polsce też jest wykorzystywana w niewielkim stopniu. Specjaliści mają zresztą też inne pomysły na poprawę kondycji w energetyce, o tym które z nich zostaną zrealizowane przekonamy się w przyszłości. Dla nas najważniejsze jest to, żeby nie doszło do żadnych przerw w dostawie prądu, bo bez niego po prostu ciężko jest obecnie funkcjonować.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group