Czwartek, 18 lipca
Imieniny: Kamila, Karoliny, Szymona
Czytających: 3407
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Historia bez Lecha Wałęsy

Autor: anulka
Poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 12:47
W miniony piątek część nauczycieli strajkowała przeciwko wprowadzeniu reformy oświaty. Mnie i moich znajomych zszokował jednak fakt, że w nowej podstawie programowej zapomina się o Lechu Wałęsie. Nie jest on może postacią bez wad, ale to w końcu były prezydent Polski,laureat Nobla i bohater narodowy. Czy można o nim zapomnieć?

- Nie możemy zapominać, że Lech Wałęsa jest Polakiem znanym, podziwianym i szanowanym na całym świecie. Jeżeli więc sami mówimy o nim źle to w pewnym sensie przyczyniamy się do negatywnego odbioru naszego kraju za granicą – mawiał na wykładach jeden z uczących mnie profesorów.

Są dowody na to, że nie jest to postać idealna, ale warto o niej pamiętać.

- Dziś stawia się zarzuty wobec wydarzeń, związanych z Okrągłym Stołem. Nie można jednak zapominać, że gdyby nie one to Polska nie doszłaby do miejsca, w którym jest obecnie. Poza tym trzeba sobie zadać pytanie, czy była inna droga do wolności? - mówi jeden ze znajomych historyków.

Mi zaś wydaje się, że nawet jeżeli są osoby, które Lecha Wałęsy nie podziwiają i postrzegają go wyłącznie przez pryzmat postawionych mu zarzutów to zapominać o nim nie należy. W końcu historia powinna obiektywnie przedstawiać całą prawdę. Uczniowie, dorastając, dzięki zdobytej wiedzy i umiejętnościom, sami ocenią dokonania danej osoby.

- Szkoda, że Lech Wałęsa nie przyznał się do swoich błędów, bo wtedy sytuacja byłaby jasna. Jak też przyznają niektórzy, bohater, który ma coś na sumieniu, jest nawet lepszym, bo bliższym normalnemu człowiekowi. Mimo wszystko nie można zapominać o jego dokonaniach. Dlatego też sama przekażę swojemu dziecku wiedzę na ten temat – mówi mama sześcioletniej Amelki.

O Lechu Wałęsie z pewnością wspomną też historycy, bo nie sądzę, żeby którykolwiek o nim zapomniał.

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group