« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Niedziela, 28 listopada 2021.Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana, LesławaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Ile kosztuje ludzkie życie?

Autor: anulka
Czwartek, 16 marca 2017, 13:29
Większość z nas, dopóki nie zetknie się z poważnie chorą osobą, nie zastanawia się, jak wysokie są koszty leczenia. Ci jednak, których dotknął ten problem wiedzą, że to czy przeżyją czy nie, jest często związane z kwotą, jaką mogą wydać na leczenie.
Osoby, mające swoje konta na portalach społecznościowych często mają okazję czytać różnego rodzaju apele o pomoc. Potrzebujących jest bowiem bardzo dużo. Dzisiaj skupiłam się na relacjach samych chorych.

Kilka lat temu poznałam historię 25-letniej wówczas Kingi. Młodej, ambitnej i przebojowej dziewczyny. Wszystko w jej życiu układało się pomyślnie, dopóki nie zaatakowała jej białaczka.

-Od jakiegoś czasu moje samopoczucie pogarszało się, ale myślałam, że jestem przepracowana. Dorabiałam bowiem w fabryce w Anglii. Niestety szybko się okazało, że diagnoza jest znacznie poważniejsza – mówi Kinga. –O chorobie dowiedziałam się już po powrocie do Polski. Jak w wielu podobnych przypadkach, potrzebowałam przeszczepu szpiku kości. Pierwszy udało się zorganizować szybko, ale zakończył się on niepowodzeniem. Konieczny był drugi. Niestety ani ja, ani moja rodzina nie mieliśmy wystarczających funduszy (około 100 tysięcy złotych). Ze względu na konieczność stałej opieki umieszczono mnie w hospicjum. Wtedy stał się cud, oczywiście dzięki najbliższym. Sprzedali, co mogli, głównie samochody i uzbierali w ten sposób potrzebną kwotę. Dzięki czemu żyję. Oczywiście muszę cały czas dbać o siebie i kontrolować swoje zdrowie. Prawda jest też taka, że w hospicjum było więcej takich osób jak ja. Niestety nie wszystkich udało się uratować, największy problem stanowią na ogół pieniądze.

Takich historii, jak Kingi można by mnożyć. Drugą grupę stanowią zaś osoby przewlekle chore, które nie mają dostępu do najlepszych dla nich leków.

- Nikt oficjalnie tego nie powie, ale lek, który codziennie zażywam, po iluś latach, może wywoływać białaczkę. Obecnie wraz z moim lekarzem ubiegamy się więc o bardziej optymalny medykament, ale nie jest to łatwe. Mam jednak nadzieję, że ostatecznie się uda, bo chciałabym chociaż wychować córkę –mówi 30-letnia Katarzyna, chora na przewlekłego raka krwi, mama siedmioletniej Julii. – W sumie mogę jeszcze wyjechać do Niemiec, tam odpowiedni lek jest refundowany – dodaje.

Podobne problemy, jak Katarzyna i Kinga ma wielu innych chorych. Na fakt, że to właśnie pieniądze często stanowią barierę skutecznego leczenia po prostu brakuje słów.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Antygona | 17 marca 2017, 0:05
Podziękujmy od Łapinskiego począwszy przez PO na PIS skończywszy. I jakoś nigdy mi się nie obiło o uszy aby któryś z nich musiał żebrać o życie i zdrowie i umarł nim dostał się na leczenie czy do specjalisty
~Polewa | 17 marca 2017, 14:11
A ile kosztuje niezaleznosc dziennikarska, za ile sprzedali sie niemieckim koncernom pseudoPolscy diennikarze? Ile kosztowala ich lojalnosc do wlasnego Panstwa? Kolejna afera z mediami. Niemiecki wlasciciel poucza pseudoPoslkich dziennikarzy co maja myslec. Jak maja pisac. Bo w mniemaniu Nimeiec, polscy dziennikarze to idioci, bez wlasnego zdania, wiec Niemiec musi im mowic, jak maja oceniac wlasny rzad, co maja myslec. Niemiec najwyrazniej uwaza, ze Polscy dziennkarze nie maja mozgow, by sami wyciagac wnioski. I takie polajanki, pouczenia, wskazowki jak myslec sa przesylane Polskim pseudoDziennikarzynom co tydzien. Kazdy wie o jakich dziennikarzy chodzi, o tych co chodza na smyczy Merkel, jak Tusk.
~Polewa | 17 marca 2017, 14:15
Bo niemiecki wlasciciel gazet w Poslce, uwaza ze Polacy maja myslec jak Niemcy!! Maja wspierac Niemcy w darzeniu do Unii dwoch predkosci. Niemiecki Pan mowi pseudoPolskim dziennikarzom, ze maja wspierac Niemcy w darzeniu do Unii weilu predkosci, pluc na Polski rzad, oraz przekonywac, ze brak jednosci w Unii przynosi lepsze efekty. Tak kaze Niemiecki Pan, a pseudoPoslkie scurwMedia, robia co Niemiecki Pan karze... i Jak lemingi, komuchy pasuje wam to, ze Niemiecki Pan mowi Polskim dziennikarzom jak maja formatowac Polskich obywateli?
~Polewa | 17 marca 2017, 14:18
Sformatowani pozyteczni idioci? Ile dowodow wam jeszcze trzeba dac? Jak dlugo na zlosc mamie bedziecie odmrazac sobie uszy. Czy wy juz nienawidzicie tak bardzo, ze odwrotu nie ma? Musicie juz byc zdrajcami, bo nie potraficie przyznac sie do bledu i przyznac racji Kaczynskiemu, chcecie do konca pozostac targowica, pozytecznymi idiotami? Czy w koncu powiecie dosc komuszych i niemieckich manipulacji!! Czy w koncu powiecie dosc!! Sam potrafie myslec, zaden Niemiecki Pan nie bedzie mi mowil, co mam sadzic o swoim kraju, swoim rzadzie, bo jestem na tyle inteligentny by samemu wnioski wyiagac!! Czy moze nie pokonacie wstydu by przyznac sie do bledy, i bedzie trwac w klamstwie, bo dla was jest wygodne?
~Polewa | 17 marca 2017, 14:19
Oburzalo was haslo: Litewski Chamie kleknij przed Polskim Panem!! A czy oburzy, was tekst: Polski Chamie kleknij przed Niemieckim Panem!! Chyba juz nie co? Skoro dajecie soba manipulowac Niemieckim Panom gazet.
~Anty | 17 marca 2017, 14:53
I jeszcze raz niezmiennie każdy ma prawo do ochrony życia i zdrowia niezależnie od statusu społecznego i materialnego. KONSTYTUCJA !!!
~Polewa | 17 marca 2017, 15:15
Kazdy, nawet nienarodzone dziecko. Bo nienarodzone dziecko, to nie pleminik, ani brzuch matki, tylko zywy czlowiek, osobny organizm, przez tylko moment polaczony pepowina z organizmem matki.
~Anty | 18 marca 2017, 8:47
Narodzony człowiek to też nie plemnik i zadziwiające, że tak się walczy o nienarodzonych, a żyjących panująca elita ma w poważaniu.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja