Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 5773
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Internet potrzebny jak światło. Część 2

Autor: wacki56
Niedziela, 12 listopada 2017, 21:07
W tytule porównałem internet do światła bo tak jak bez światła życie byłoby bardzo trudne tak bez internetu jest podobnie. O tym jak bardzo uzależniliśmy się od internetu niech świadczy to zdarzenie. Pewna starsza pani emerytka od 2 dni miała przerwę w internecie. Pukam do drzwi a pani zwraca do mnie słowami „Panie, jak żyć” .Zapytałem czy to z powodu niskiej emerytury?
Nie , Panie od dwóch dni nie ma mnie na bardzo popularnym portalu społecznościowym. Szok.

Portale społecznościowe.
Czy osobiście posiadam konto na tym portalu? Nie. Jest to znak że żyję i da się żyć bez. Proszę nie myśleć, że jestem przeciwnikiem portali społecznościowych. Portale te mocno zakorzeniły się w nasze życie i stały się jego nieodłączna częścią.
W pewnej rodzinie podłączyłem internet i pytam 3 letnią dziewczynkę ,która przybiegła z tablecikiem w ręku co ty będziesz robić w internecie? Odpowiedziała że „zialoguje się do znanej klasy”. Cóż ,nasze młode pokolenie ma już internet wyssany z mlekiem matki.
Za pomocą portali wymieniamy się informacjami i zdjęciami . Za pomocą portali organizowane są często spontaniczne zbiórki na rzecz poszkodowanych bądź organizujemy zbiórki ludzi.
Jednak do tego miodu muszę dołożyć łyżkę dziegciu.
Pamiętajmy ,że publikując zdjęcia na portalach musimy być ich autorami ,muszą być przyzwoite a najlepiej by zbytnio nie odsłaniały naszej przestrzeni życiowej. Najlepiej poprę to przykładami.
Pewna pani umieściła zdjęcie mieszkania z cenną rzeczą i jeszcze napisała że wkrótce wyjeżdża na urlop. Po powrocie tej rzeczy już nie miała. Było włamanie.
Inna pani będąc na zwolnieniu lekarskim pojechała do Karpacza i się tam fotografowała. Oczywiście miała wezwanie do ZUSu i za zwolnienie nie zapłacono.
Te 2 przykłady a znam ich dużo świadczą o tym że czasem bezmyślnie , odruchowo coś puścimy do sieci nie zastanawiając się że po drugiej stronie portalu czytelnikami są : złodzieje ,urzędy państwowe jak ZUS i Urząd Skarbowy ,Policja a na samym końcu nasi bliscy do których właściwie kierujemy informację.
Ponadto pamiętajmy, że za wszelkie obrazy innych ludzi bądź organizacji możemy być pociągnięci do odpowiedzialności.

Inne usługi internetowe.
Mając internet możemy korzystać nie tylko z portali społecznościowych ale możemy brać udział w różnego rodzaju grupach dyskusyjnych tzw fora internetowe częste skupiające się na tylko na jednym konkretnym temacie.
Możemy zainstalować komunikatory internetowe i prowadzić rozmowy tekstowe bądź głosowe.
Kolejną usługą jest VOIP czyli telefonia internetowa. Zakładamy internetowy nr telefoniczny ,kupujemy bramkę czyli urządzenie za pomocą którego będziemy się łączyć bardzo tanio z całym światem.
Miłośnikom muzyki polecam radia internetowe .Możemy też posłuchać muzyki z videoklipów których są miliony w internecie.
Oczywiście część usług jest bezpłatna ale jest też część odpłatna. Należy też pamiętać by pobierając filmy i muzykę przestrzegać praw autorskich by nie narazić się na kłopoty prawne.
Internet to nieskończona sieć sklepów intrnetowych kuszących niższymi cenami .
Na tej usłudze zatrzymam się. Kupowanie w internecie jest przede wszystkim wygodne ,bez wychodzenia z domu i na dodatek kusi cena. Pamiętajmy, że nie wszystkie sklepy są wiarygodne a niektóre nawet nie posiadają żadnego towaru w rzeczywistości. Jak już w takim sklepie kupimy nie zobaczymy ani towaru ani nie dostaniemy zwrotu pieniędzy. Pozostaje długa i żmudna droga sądowa, która też nie koniecznie skończy się dla nas dobrze.
Dlatego kupujmy tylko w sprawdzonych sklepach ,nie koniecznie najtańszą ofertę. Czytajmy dokładnie opis i regulamin sklepu. Polak mądr po szkodzie bo i mnie oszukano .Kupiłem procesor a przyszedł budzik za kilka zł.
Gdy już załatwimy swoje sprawy bankowe i zakupy możemy spędzić chwilę czasu na portalach z grami online. Każdy znajdzie dla siebie jakąś gierkę czy to warcaby, szachy czy gry karciane.

Portale bukmacherskie.
W kwietniu 2017 roku weszła w życie Ustawa Hazardowa, która zmieniła sytuację na rynku bukmacherskim w Polsce. Firmy, które do tej pory nielegalnie oferowały Polakom swoje usługi zostały zablokowane, a korzystanie z ich stron jest złamaniem prawa grozi poważnymi konsekwencjami. Oczywiście jeśli lubimy ryzyko i mamy do tego środki finansowe to na legalnych portalach możemy grać . Najpopularniejszą dyscypliną w Polsce jest piłka nożna. Potem tenis i hokej na lodzie. Oczywiście obstawianie obarczone jest ryzykiem że może paść inny wynik niż ten który wytypowaliśmy i stracimy obstawioną kwotę. Ale jeśli mamy szczęście i dobre rozeznanie obstawianej dziedziny to jest szansa na radość z wygranej.

Zdrowy rozsądek.
Podsumowując chciałbym dodać ,że w naszych działaniach w internecie kierujmy się zawsze zdrowym rozsądkiem .
Nie ulegajmy euforii gdy coś jest bardzo tanie bo to tanie będzie nas drogo kosztować.
Korzystając z internetu nie zapominajmy że żyjemy w świecie rzeczywistym gdzie może obok nas mieszka staruszka i nie ma kto jej przynieść węgla.
Młodzieży życzę by oprócz czasu na naukę i granie znalazła czas nas na wycieczkę w góry. Będąc ostatnio na szlaku w Karkonoszach widziałem ludzi w średnim i starszym wieku a młodzieży jak na lekarstwo.
Samotnym osobom życzę by wyszły na spacer do parku bo może tam na ławeczce czeka na nich druga połowa.
Poświęcamy zbyt dużo czasu na internet a w koło nas życie biegnie i być może nam ucieka.

wacki56

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group