Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 6039
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Jadą za szybko – tracą prawo jazdy

Autor: jola
Piątek, 3 marca 2017, 13:24
Niemalże wszyscy już wiedzą, że obecnie za jazdę 100 km/h na terenie zabudowanym traci się prawo jazdy, wielu kierowców wciąż o tym zapomina. Świadczą o tym komunikaty, z których wynika, że co jakiś czas kolejna osoba została pozbawiona możliwości prowadzenia pojazdów na trzy miesiące. Dla wielu to duży problem, choćby z dojazdem do pracy, ale myślą o tym po fakcie.

Wielu kierowców wciąż nie może przyzwyczaić się do przepisów, na mocy których szybko traci się prawo jazdy. Nie zdają sobie oni sprawy także z tego, że to właśnie nadmierna prędkość jest częstą przyczyną wypadków drogowych. Świadczą o tym policyjne statystyki.

- Uważam, że dobre jest karanie kierowców, jeżdżących z nadmierną prędkością, właśnie poprzez tymczasowe odbieranie prawa jazdy. W końcu stanowią oni zagrożenie nie tylko dla siebie samych, ale i innych uczestników ruchu drogowego – mówi 28-letnia Ola.

Przepisów warto jest przestrzegać, choćby po to, żeby nie mieć problemów z pracą.

- Kilkakrotnie złamałem przepisy i w końcu odebrano mi prawo jazdy na trzy lata. Mam daleko do pracy, a w dodatku nie mam możliwości dojechać do niej autobusem. Jeszcze nie wiem, jak rozwiążę ten problem, ale nauczka pozostanie do końca życia – mówi 38-letni Jarosław. – Najgorsze jest to, że teraz kłopoty ma cała moja rodzina. Mogę więc jedynie przestrzec innych przed jazdą z nadmierną prędkością.

Jak pokazuje powyższy przykład i z pewnością wiele innych, przepisy przestrzegać trzeba. Powinni sobie wziąć to do serca wszyscy, a już w szczególności zawodowi kierowcy i osoby, którym auto jest potrzebne codziennie.

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group