« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Poniedziałek, 14 czerwca 2021.Imieniny: Elizy, Bazylego, Elwiry, Michała, WaleregoNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Jadą za szybko – tracą prawo jazdy

Autor: jola
Piątek, 3 marca 2017, 13:24
Niemalże wszyscy już wiedzą, że obecnie za jazdę 100 km/h na terenie zabudowanym traci się prawo jazdy, wielu kierowców wciąż o tym zapomina. Świadczą o tym komunikaty, z których wynika, że co jakiś czas kolejna osoba została pozbawiona możliwości prowadzenia pojazdów na trzy miesiące. Dla wielu to duży problem, choćby z dojazdem do pracy, ale myślą o tym po fakcie.
Wielu kierowców wciąż nie może przyzwyczaić się do przepisów, na mocy których szybko traci się prawo jazdy. Nie zdają sobie oni sprawy także z tego, że to właśnie nadmierna prędkość jest częstą przyczyną wypadków drogowych. Świadczą o tym policyjne statystyki.

- Uważam, że dobre jest karanie kierowców, jeżdżących z nadmierną prędkością, właśnie poprzez tymczasowe odbieranie prawa jazdy. W końcu stanowią oni zagrożenie nie tylko dla siebie samych, ale i innych uczestników ruchu drogowego – mówi 28-letnia Ola.

Przepisów warto jest przestrzegać, choćby po to, żeby nie mieć problemów z pracą.

- Kilkakrotnie złamałem przepisy i w końcu odebrano mi prawo jazdy na trzy lata. Mam daleko do pracy, a w dodatku nie mam możliwości dojechać do niej autobusem. Jeszcze nie wiem, jak rozwiążę ten problem, ale nauczka pozostanie do końca życia – mówi 38-letni Jarosław. – Najgorsze jest to, że teraz kłopoty ma cała moja rodzina. Mogę więc jedynie przestrzec innych przed jazdą z nadmierną prędkością.

Jak pokazuje powyższy przykład i z pewnością wiele innych, przepisy przestrzegać trzeba. Powinni sobie wziąć to do serca wszyscy, a już w szczególności zawodowi kierowcy i osoby, którym auto jest potrzebne codziennie.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Mowi KODziara | 3 marca 2017, 14:00
Dobrze, to rzucam koło ratunkowe. Co widzi pani gołe oko? Mam panu teraz opowiadać o zamachu na Trybunał Konstytucyjny i o pani sędzi Przyłębskiej? Nie chce mi się w kółko mówić o wojsku, o mediach. Zdecydowanie nie podobają mi się działania Ziobry, skok PiS-u na sądownictwo. I tu znów powinienem spytać, na czym polega ten skok? Pani oczywiście czytała ustawę o KRS? Nie czytałam, bo to nie moja specjalność. Wie pan, ja się zastanawiam, czemu Kaczyński nieustannie obraża, poniża ludzi drugiej strony? Po co mu to?
~Mowi KODziara | 3 marca 2017, 14:03
Zostawmy KOD... ...to dobrze, bo mi łatwiej mówić o Koduj24.pl. My bardzo się staramy być rzetelni i staramy się punktować władzę. Zna pani jakieś inne, rzetelne medium? Każdemu zdarzają się wpadki, ale porządna jest „Polityka”. Starają się być rzetelni i trzymać równy dystans do wszystkich stron konfliktu. „Polityka” trzyma równy dystans do władzy i opozycji? Tak mi się wydaje.
~Mowi KODziara | 3 marca 2017, 14:04
To pewnie nie zgodziłaby się pani z opinią, że „«Polityka» jest dziś sztandarem pewnego obozu – nazywanego antypisem”. Ja bym tak nie powiedziała. Tyle tylko, że to słowa naczelnego tej gazety, Jerzego Baczyńskiego. (cisza) Napisał to ostatnio, z okazji 60. urodzin tygodnika. Nie czytałam tego. Ale to się kłóci? Można krytykować i PiS, i opozycję... Błagam panią, nie musi być pani bardziej baczyńska od Baczyńskiego. Jaka jest dziś rola mediów? Ta sama, co zawsze. Media są po to, by rzetelnie informować i kontrolować władzę, być w opozycji.
~Mowi KODziara | 3 marca 2017, 14:07
I chce mi pani powiedzieć, że zarówno pani, jak i media publiczne oraz ogromna większość prywatnych patrzyły Komorowskiemu i rządom PO na ręce? Oczywiście, że tak było. Ja przy pani umrę ze śmiechu. Trójka była rzetelna. Generalnie media publiczne były dużo bardziej rzetelne niż teraz. Ja nigdy w życiu nie naciskałam na dziennikarzy! Raz w życiu poprosiłam jednego: „Jak będziesz brał kogoś z tej partii, to weź może tego drugiego, a nie ciągle tego samego”, na co usłyszałam, że właśnie chciał go zaprosić, ale skoro naciskam, to zrobi mi na przekór. I tak zrobił. Naprawdę chce mnie pani przekonać, że media publiczne i prywatne patrzyły poprzedniej ekipie na ręce? Oczywiście! A kto opisał aferę reprywatyzacyjną w Warszawie? Niepokorni z „wSieci”? Nie, „Gazeta Wyborcza”. Bardzo drapieżny
~Mowi KODziara | 3 marca 2017, 14:08
I był tak drapieżny wobec władzy wcześniej? Lis zawsze był drapieżny, ale tamtej władzy nie było tyle do zarzucenia. Przecież to z tego się bierze. Jak ja mogłem na to nie wpaść! To nie jest tak, że wy służyliście tamtej władzy. Po prostu ona obiektywnie była świetna. Może nie świetna, ale nieporównanie lepsza od obecnej. Dziennikarz może chodzić na manifestacje polityczne? Chodzić tak, ale chyba nie powinien się angażować przywódczo, że tak to ujmę. Pamięta pani demonstracje KOD, na których przemawiali dziennikarze „Wyborczej” i „Newsweeka”? Może uznali, że przyszedł taki moment, że muszą się angażować? Ludzie często mówią: „Nie powinniśmy się mieszać”, ale rozumiem tych, którzy nie zgadzają się na takie postawienie sprawy.
~pytacz | 3 marca 2017, 15:06
Czy Kodziarze chodzi o totalitaryzm Unijny polegający na karaniu za poglądy i wypowiedzi na temat kobiet i terrorystów muzułmańskich bez nawet bez wskazania konkretnej osoby ? Wygląda na to że tak.Czym prawo Bruxelskie się różni od prawa Stalinowskiego?
~hehehe | 3 marca 2017, 16:59
Znowu denaturator zacząłeś chlać?
~bicz_bozy | 3 marca 2017, 18:38
@polewa!! :) bałem się, że rzeczywiście odcięli Ci net w wariatkowie! :) uff, mój ulubiony błazen znów w akcji - popcorn, browar i czekam na dalsze komentarze! :)

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja