« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022.Imieniny: Cypriana, Dominika, EmilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Jak rządy PiS–u wpływają na Wałbrzych i mieszkańców?

Autor: ryko
Piątek, 30 sierpnia 2019, 10:48
W środę odbyła się konwencja PiS–u w Szczawnie – Zdroju, gdzie rząd chwalił się swoimi osiągnięciami, krytykując też poprzedni rząd! Jak sprawy mają się w Wałbrzychu, co miasto zyskało dzięki rządom PiS–u? Co można wyczytać z komentarzy mieszkańców lub jakie korzyści można dostrzec osobiście w Wałbrzychu?
Szczawieńska konwencja PiSu, miała retorykę cudownego kraju, cudownego rozkwitu Wałbrzycha i okolic, dzięki rządom Prawa i Sprawiedliwości.

Jak każdy wie, Wałbrzych stracił przemysł kopalniany i powiązane z kopalniami inne zakłady, które uzupełniały przemysł kopalniany. Utrata przemysłu, była potężnym ciosem dla miasta oraz okolicznego regionu.
Skutki utraty przemysłu były przeogromne, powodując zapaść ekonomiczno - społeczną miasta. Te skutki, były też odczuwalne w całej okolicy, do dzisiaj te skutki, problemy, ekonomiczno - społeczne są odczuwalne, skutki będą jeszcze długi czas odczuwalne. Później doszła utrata województwa wałbrzyskiego - utrata funkcji administracyjnych.

Żaden prezydent miasta, nie poradzi sobie z takimi problemami, niezależnie z jakiej partii będzie, czy z PO czy z PiS lub innej opcji politycznej. Dlatego ważną rolą w pomocy miastu, powinien być rząd kraju !
Czy obecny rząd, Prawa i Sprawiedliwości zmienił i polepszył sytuację Wałbrzycha? odpowiedź brzmi NIE!

Nie ma w Wałbrzychu, widocznych rezultatów i korzyści z rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Przypisywanie sobie przez PiS zasług o Zachodniej Obwodnicy Wałbrzycha, gdzie większość środków jest z dotacji Unii Europejskiej oraz wkładu miasta w kwocie ponad 50 milionów - jest bardzo komiczne ze strony PiS-u i nie świadczy to dobrze o rządzących krajem.

Wałbrzych powinien być wspierany przez rząd, po takiej trudnej historii.

Pierwszym celem rządu powinno być:

1.Uznanie Wałbrzycha przez rząd jako "Specjalny Trudny Region", gdzie rząd zacznie współpracować z miastem, nie patrząc na to czy prezydent jest z PO czy SLD lub innej opcji politycznej. Który rząd opracuje wspólnie z miastem oraz mieszkańcami i przedsiębiorcami strategie rozwoju, rozpozna problemy i przyczyny problemów w mieście. Na podstawie tych rozpoznanych problemów i przyczyn, stworzy program naprawczy i zacznie go realizować, za pomocą różnych rządowych dotacji i innych metod wsparcia np. tworzenie instytucji i ośrodków jak np. siedziby wojskowe, badawcze, edukacyjne, szkoleniowe, medyczne, rekreacyjno-sportowe, kulturalne.

2. Przyznawanie Wałbrzychowi dotacji rządowych na remonty kamienic, dzielnic typu Sobięcin, Podgórze, na tworzenie miejsc przyjaznych mieszkańcom typu parki, place zabaw, lodowisko, basen, sztuczny zbiornik wodny do celów sportowo - rekreacyjnych lub inne rzeczy czy pomysły - wszystko po to, aby uatrakcyjnić miasto, aby chciało się tutaj mieszkać, przyjeżdżać i zostać. Dodatkowo remonty miejskich ulic, budowa ulic, rozbudowa sieci komunikacyjnych np. dodatkowe autobusy. Czy też dotacje dla bezpłatnej komunikacji miejskiej. (Podniesie się atrakcyjność miasta dla ludzi przyjezdnych i mieszkańców, którzy zaczną tutaj mieszkać, odwiedzać, tworzyć swoje biznesy). W ten sposób, miasto nie będzie musiało swoich pieniędzy, co korzystnie wpłynie na miasto i mieszkańców którzy płacą podatki.

3. Ważne wsparcie dla przedsiębiorców, którzy tutaj prowadzą swoje biznesy lub będą chcieli prowadzić, w postaci dopłat do czynszów, prądu, reklam, remontów, budowa dróg dojazdowych wszystko zgodnie z zapotrzebowaniem.

Wszystko wymaga dokładniejszego opracowania, stworzenie odpowiednich warunków dla społeczeństwa zamieszkałego i przyjezdnego, które społeczeństwo będzie się rozwijało w znaczeniu osobistym oraz będzie rozwijało miasto, poprzez tworzenie biznesów. Jest tutaj potrzebne wsparcie rządowe, bez którego nic tutaj samo nie ruszy. Takie wsparcie rządu, przyniesie ogromne wsparcie dla miasta i mieszkańców, miasto stanie się atrakcyjne pod względem inwestycyjnym.

Obecnie rząd kraju, nie wspiera w żaden znaczący sposób miasta! z komentarzy można wyczytać iż, rząd dopuścił się zmniejszenia funkcji administracyjnej miasta, likwidując Areszt Śledczy, który zaopatrywali lokalni przedsiębiorcy w swoje usługi i towary mp. żywność, catering, środki czystości itd. Ponadto pracowali tam funkcjonariusze ochrony więziennej, których przeniesiono, zwolniono, którzy mogli wyprowadzić się z Wałbrzycha, co łączy się z utratą ludności. Jak najbardziej, była to niekorzystna decyzja i działanie, wprowadzone przez rząd dla Wałbrzycha, przedsiębiorców, z udziałem pozostawienia gmachu budynku do dewastacji.

Ponadto, czytamy niepokojące komentarze, iż w Wałbrzychu miał powstać Batalion Wojsk Obrony Terytorialnej w dzielnicy Podgórze. Lecz z niewiadomych przyczyn, władze kraju nie zajmują się sprawą. Budynek nawet nie jest remontowany. Jedynka na liście PiS-u, poseł Dworczyk, nie odnosi się do tej sprawy. Szkoda, taka pozytywna obietnica i prosta w realizacji z pomocą rządu, nie ma odzwierciedlenia. Wojsko na 400 osób w Wałbrzychu, to dla przedsiębiorców z Wałbrzycha to spory kąsek. Przedsiębiorcy z Wałbrzycha mogliby sprzedawać swoje towary i usługi wojskowym, w postaci żywności, kateringu, środków czystości, tekstyliów, ubrań itd.

Podsumowując całokształt rządów obecnego rządu, można z całym sumieniem powiedzieć, iż nie zrobiono dla Wałbrzycha kompletnie nic. Wręcz przeciwnie likwidacją aresztu, spowodowano utratę funkcji miasta i pozbawiono zarobków lokalnych przedsiębiorców. Jak najbardziej kwalifikuje się to, do negatywnych działań wobec miasta i mieszkańców.

Czy zatem obecny rząd zdąży zrobić coś dla miasta i mieszkańców ? czy brakuje im pomysłu lub dobrej chęci?

Foto Wikipedia - Macdriver
tekst ryko

Artykuł nadesłany przez czytelnika w ramach Rykowiska.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Aaa | 30 sierpnia 2019, 12:46
100% prawdy nic dodać nic ująć
~Karolina | 30 sierpnia 2019, 12:52
Trzeba było głosować na PiS tak jak w Rzeszowie to kasa by tu szła.
~marcin | 30 sierpnia 2019, 13:04
No i fajnie wałbrzyszek okazał się tubą totalnych To się nazywa dziennikarstwo Zegnam na zawsze
~Kamil | 30 sierpnia 2019, 13:08
Ot widać niezależne dziennikarstwo jak w Inowrocławiu Czekam na negatywnie opinie o PO ale sie nie doczekam baj na zawsze
~Husky37 | 30 sierpnia 2019, 14:09
Pis nigdy nic dobrego nie zrobił dla Wałbrzycha. Cieszę się że mieszkańcy o tym wiedzą i nie wpuszczają ich do władz.
~Piotr | 30 sierpnia 2019, 14:43
Dlaczego kasujecie niewygodne dla was komentarze?
~gohciu | 30 sierpnia 2019, 16:11
Artykulik taki sobie... Bardzo emocjonalny. Skutki/skutki:skutki.Likwidacja więzienia /utrata funkcji miasta ?/, nieutworzenie koszar OT - koniec świata cateringu. Ale prawdą jest że likwidacja aresztu, przy jednoczesnej rozbudowie gmachów sądu - to jest dziwna sprawa. Przecież mógł zostać jako "normalny" zakład karny. Mnie boli tyle lat likwidacja kopalń - przede wszystkim nowoczesnego "Kopernika". I banda za to odpowiedzialna, śmieje się z nas i pod innymi znakami, nadal walczy o koryta. Obecnie rządząca partia, może i nic wiekopomnego dla miasta nie uczyniła, ale poprzednie rządy w osobach /bez nazwisk/ eseldeków, peowiaków, poczyniły to - na co autorze artykułu narzekasz na wstępie. A obecny włodarz miasta kombinuje żeby "wilk był syty i Manchester City".A to wszystko zapłacimy MY...
~Jan | 30 sierpnia 2019, 18:03
PIS jak może coś zrobić jak tu sama bolszewia jest , cały zachód Polski to sa powojenni emigranci ze wschodu , wiekszość nie Polaków tzw. krzyżacy
~Jerzy Jacek Pilchowski | 30 sierpnia 2019, 20:20
Tekst jest zabawny. Tak zawsze jest gdy ktoś kto nienawidzi Polski i Polaków zabiera się do niby poważnego analizowania. Zapomina oczywiście wtedy, że polski rząd powinien pilnować polskich pieniędzy czyli nie może ich przekazywać w ręce samorządów kierowanych przez lichwiarskie lobby. W tej sytuacji PiS robi to co może czyli stara się kierować strumień pieniędzy bezpośrednio (500+, itd.) do kieszeni Polaków.
~Globalny | 30 sierpnia 2019, 21:22
Milionowe dotacje idą na Rydzyka zamiast w odbudowę kraju czy jego poprawę, jak bardzo trzeba nienawidzić kraju i ludzi w nich mieszkających, aby patrzeć jak wszystko niszczeje. Kraj powinien się rozwijać, ludzie powinni mieć dostęp do łazienek, do rekreacji. Kraj powinien mieć zakłady, fabryki nowoczesne, drogi. Ludzie powinni mieć prace rozwijać się a nie tylko mieć 500 plus i koniec. Taki rząd pozbawia ludzi ambicji, próbuje zniszczyć to co zostało i nie chce aby ludzie się rozwijali.
~Zniesmaczony | 30 sierpnia 2019, 21:29
Ale artykuł anty PiS, na zamówienie z pięterka w Książu. To, że w końcu ruszyła budowa obwodnicy to nic, reaktywacja linii kolejowej z Jedliny do Wrocławia to nic, mieszkania + to nic, większe zarobki Wałbrzyszan to nic, zaplanowany remont W-ch Główny to nic, nowe produkcje w Toyocie to nic, W-ch Centrum to nic - budowa miała być wstrzymana, a jednak ruszyła, wyjście wiele rodzin że skrajnej biedy to nic, dotacje na remonty to nic, Nienajlepiej niestety wychodzi współpraca samorządôw z rządem. I dobrze sobie przypisywać wszystkie zasługi. Chyba już zapominamy jak za dawnych rządów to dopiero była czarna dziura we wszystkim.
~Zniesmaczony | 30 sierpnia 2019, 21:30
Ale artykuł anty PiS, na zamówienie z pięterka w Książu. To, że w końcu ruszyła budowa obwodnicy to nic, reaktywacja linii kolejowej z Jedliny do Wrocławia to nic, mieszkania + to nic, większe zarobki Wałbrzyszan to nic, zaplanowany remont W-ch Główny to nic, nowe produkcje w Toyocie to nic, W-ch Centrum to nic - budowa miała być wstrzymana, a jednak ruszyła, wyjście wiele rodzin że skrajnej biedy to nic, dotacje na remonty to nic, Nienajlepiej niestety wychodzi współpraca samorządôw z rządem. I dobrze sobie przypisywać wszystkie zasługi. Chyba już zapominamy jak za dawnych rządów to dopiero była czarna dziura we wszystkim.
~Globalny | 30 sierpnia 2019, 21:40
Ty @Zniesmaczony budowa obwodnicy ruszyła dzięki UE tak jak w artykule opisane, reaktywacja linii kolejowej do Jedliny z Wrocławia nie widać. Mieszkanie plus na które ludzi nie stać, a tych co stać wolą kredyt i mieć swoje ! Remont Głównego nie widać, a planować jak też mogę, miasto samo wyremontowało Szczawienko wstyd dla rządu ! Nowa produkcja w Toyocie serio chwalicie się prywatną firmą ? Wyjścia rodzin ze skrajnej biedy ? powiedz to tym co pracują za 1800 zł i emerytom z tysiącem złoty dochodu. Dotacje na remonty ? gdzie czego remonty ? wszystko dzięki UE albo kredytów z miasta a nie z PiSu.
~Mrzonka | 30 sierpnia 2019, 21:42
Uważam, że na rozwój Wałbrzycha, powstania wielu nowych instytucji, rewitalizacja budynkow i budowa autostrady to zasluga tylko i wyłącznie aktualnego prezydenta Pana Szełemeja. A Pis do niczego nam niepotrzebny chyba tylko po to żeby stołki zająć
~Projekt X | 30 sierpnia 2019, 21:43
Głosujcie na PO to zrównają Wałbrzych z ziemią. Artykuł jak TVN 24, TVP czy Polsacie bardzo lub jednogłośnie stronniczy w zależności kto go nadzoruje. Normalnie Ranczo Wilkowyje . Wałbrzyszek straciliście zaufanie a szkoda. Żegnam !!!
~Globalny | 30 sierpnia 2019, 21:54
Panowie i Panie nie ma się co czarować i spierać, wszystko to co powstaje w Wałbrzychu to idzie z kasy UE oraz kredytów !!!!!!! miasto po upadku przemysłu, nie dostało żadnej pomocy z rządu !! jeśli coś tam dostało, to tego nie widać. Rząd niech ściśnie poślady i w końcu coś z tym zrobi, niech realnie pomogą miastu opracują jakieś plan, zaczną dawać kasę !! wtedy będą widoczne efekty jak u Rydzyka w Toruniu.
~takie tam | 30 sierpnia 2019, 22:09
A za odcinek pozamiejski obwodnicy na terenie Szczawnie Zdroju to kto płaci św.Mikołaj? https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/31278/DK35-Obwodnica-Walbrzycha
~Globalny | 30 sierpnia 2019, 22:24
Ty @takie tam. Żadne znaczące wsparcie dla miasta, raczej już byli zmuszeni pod naciskiem moralnym przyznać na kawałek Szczawna !!! Gdyby nie przyznali wieloletnie 15 letnie starania poszły by w siną dal !!! dopiero ludzie by im dali. Poprzedni rząd dał na Park Wodny na Ratuszowej i Starą Kopalnie, więc tutaj się to wyrównuje. Nic znaczącego PiS nie zrobił !!! tutaj chodzi o wsparcie całościowe większe, tak aby Wałbrzych stanął na nogi.
~skarbnik miejski | 30 sierpnia 2019, 22:48
Wg sprawozdania z wykonania budżetu za pierwsze półrocze 2019 roku wydane zostało na inwestycje około 27 mln, co stanowi około 10,5% kwoty jaką zapisano w budżecie na rok 2019. Czyli z ponad 270 mln na inwestycje wydano 27 mln. Widać inwestycje idą "pełną parą", tylko dlaczego nie realizują tych które wpisano w budżecie? Kto sprawdza zapisy budżetu i jakie inwestycje powinny być zrealizowane lub rozpoczęte w 2019 roku. Dziwi Was, że inwestycje przekładane są na kolejne lata? Czy może tworzone są nierealne budżety? W 2016 roku wydano tylko 67 mln na inwestycje przy zapisanym planie 142 mln. A wiecie ile kosztują rocznie spłaty kredytów i obligacji? Tak od 40 do 50 mln rocznie. Mało? Więc co się dziwicie, że jest narracja o braku kasy. Bieda Panie, bieda. Pozdrawiam lemingów. Ave Cezar.
~olo | 30 sierpnia 2019, 22:54
lemingi moje kochane To mój ostatni wpis szef wabrzyszka wmówi spadaj komentarze są usuwane PO co pisać dzwonić skoro cenzura baj baj
~takie tam | 30 sierpnia 2019, 22:59
Eee Globalny. To się zdecyduj: albo "nie dostało żadnej pomocy z rządu" albo "Żadne znaczące wsparcie dla miasta, raczej już byli zmuszeni pod naciskiem moralnym ..." To jak w końcu? Domyślam się, że tego typu informacje jakoś umykają twojej uwadze jak np. ta: https://walbrzych.dlawas.info/wiadomosci/beda-nowe-karetki-jedna-z-nich-w-walbrzychu/cid,21905,a
~banfi | 30 sierpnia 2019, 23:11
Ale agitka dla matołów. Szkoda czasu.
~Globalny | 30 sierpnia 2019, 23:49
Dla Wałbrzycha powinien być specjalny rozpisany program pomocy, popieram to co jest w artykule, podtrzymuję że Wałbrzych nic nie dostał, dawniej też dawali karetki, sprzęt szpitalny, na starą kopalnie, na park wodny przy Ratuszowej. Wałbrzych stracił przemysł i należy się większa pomoc !!! na razie Wałbrzych nic nie zyskał za tej kadencji, wszystko jest z Unii i kredytów !!!!
~P-R-O-P-A-G-A-N-D-A | 31 sierpnia 2019, 11:39
Dodam że najzabawniejsze są wykrzykniki jakie opętany nienawiścią do PISu autor tego artykułu stawia przy zdaniach.:))Śmieszny, żałosny typ człowieka małego:)
~Globalny | 31 sierpnia 2019, 12:02
Kolejny artykuł powinien być o trollach z PiSu, za wszelką cenę wymuszają że trzeba dobrze pisać o PiSie, nie ważne że jest bida z nędzą.
~Globalny troll i hejter | 31 sierpnia 2019, 13:03
Kolejny artykuł powinien być o tobie. 7 hejterskich komentarzy. Jesteś psychicznie chory???
~Globalny to hejter i troll | 31 sierpnia 2019, 13:06
A bida z nędzą zawsze była. Mnie żyje suę dobrze, pracuję i jestem zadowolony z życia. Chory z nienawiści człowieku😊
~Pyrka | 31 sierpnia 2019, 19:52
PiS nie zrobi nic dla mieszkancow W-cha! Wlascivielami Mobruku sa PiSiory z Nowego Sacza i warsiawki.Banda klamczuchow,zlodzieji(lotnikow).
~Poniatow | 31 sierpnia 2019, 22:08
Warto zadac pytanie: Co PiS zrobil dla mieszkancow Walbrzycha? ZERO NIC ! Jak zwykle przed I po wyborach obiecanki,obiecanki a np Mobruk jak smierdzial tak dalej smierdzi i daje niezle dochody bonzom partyjnym w warszawie,Nowym Saczu.PiS jest jak PZPR- Te same ludziki,ciemnota i zabobon.
~Sobięciniak | 31 sierpnia 2019, 23:07
Żegnam
~antyleming | 2 września 2019, 11:58
Wiedziałem, że tu pełni trolli POwskich i ćwierćinteligentów ale przebijacie samych siebie. Śmieją się poza Wałbrzychem z naiwności mieszkańców. Cieszcie się kolejnymi podwyżkami za parkowanie i śmieci o wodzie nie wspominając .
~do @antyleming | 2 września 2019, 13:40
Tu same trolle z PiSu jak Ty, pewnie masz dobrze płacone, ale nie wszyscy tak zarabiają i nie wszyscy w ministerstwie mają znajomości. Właśnie ludzie są inteligentni, że dostrzegają kłamstwa ze strony PiSu, w końcu mają oczy widzą co się dzieje w Wałbrzychu, że Wałbrzych po zapaści jest grabiony zamykają instytucje, dla której instytucji wałbrzyszanie dostarczali towary i mogli zarabiać.
~do @antyleming | 2 września 2019, 13:42
Jeszcze jedno, w Wałbrzychu PiS nic nie otworzył, nic tutaj nie dali dla poprawy życia. Miasto po takiej zapaści samo się nie odbije od dna, nawet Pis by dał na te parkingi, to już byłoby coś, ale po co lepiej rydzykowi dać.
~TOK | 3 września 2019, 9:38
Propaganda PO-wska .
~KAM | 3 września 2019, 9:39
Nie opublikowali mojego wpisu cenzura POwska
~Globalny | 4 września 2019, 8:25
Za 214 milionów Wałbrzych byłby cudnym miastem. https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/miliony-z-podatkow-na-dzialalnosc-ojca-tadeusza-rydzyka-czarno-na-bialym,966258.html
~Jacuś | 4 września 2019, 13:01
Brak wiedzy autora jest porażający. Argument, iż to Unia Europejska przeznaczyła środki na budowę obwodnicy jest w połowie prawdą. Owszem Unia Europejska przeznaczyła środki ale to ministerstwo rozdziela te środki. Skoro więc Wałbrzych otrzymał środki na budowę obwodnicy to czyja jest zasługa? Pragnę przypomnieć, że Pan Prezydent ("bezpartyjny") Roman Szełemej w czasie rządów PO-PSL nie otrzymał tych środków. Drodzy mieszkańcy przypomnę wam na koniec coś o czym nie wspomniał autor a mianowicie chodzi o 6500 tysiąca mieszkań w zasobie gminnym, które są jedną z form zastawu pod wypuszczone przez miasto obligacje. Pozdrawiam wszystkich
~Nnn | 4 września 2019, 14:00
Prawidłowo PiS to kłamczuch nie swoje zasługi biora
~jal | 5 września 2019, 10:39
Jacuś masz rację , że brak wiedzy niektórych jest porażający. Zgadzam się Roman Szełemej , a wczesniej Pan Kruczkowskinie nie dostali , ale obiecywali
~kuba | 5 września 2019, 15:13
PIS to niedługo sobie przypisze Wniebowstąpienie Maryii. Doszli do absurdu sukcesów
~Zośka | 8 września 2019, 20:06
Za czyich to rządów podcięto Wałbrzychowi skrzydła?,w obronie towarzyszy trzeba na kogoś pluć.
~Ina | 15 września 2019, 20:54
Do piszącego ten artykuł.Czy ty człowieku wiesz co piszesz, kto zrujnował to miasto, cały przemysł, opamiętaj się i poczytaj sobie historie albo się popytaj starszych ludzi co dobrze pamiętają co się działo.
~Gertruda | 4 października 2019, 16:23
Dzięki rządom PiS mamy w mieście obwodnice.
~Globalny | 5 października 2019, 10:01
@Gertruda obwodnica nie jest dzięki PiSowi tylko dzięki Unii Europejskiej i kredytu z miasta 5o baniek
~trgrthgrt | 8 października 2019, 6:34
głosuje na ludzi z rozumem czyli PIS
~brtsrh | 8 października 2019, 6:37
byłem w SB głosuję na PO
~!!!! | 9 października 2019, 18:15
głosuję na KONFEDERACJE !!
~Zygfryd | 19 października 2019, 21:06
PiS nic nie dal,nic nie zrobil ale chce zbierac laury.Niech sprzatna Mobruk ( wlascicielami sa bonzowie PiS z Nowego Sacza) .
~RS | 31 października 2019, 19:59
widzimy za to jak wpływają rządy PO na Wałbrzych! Ponad stu procentowa podwyżka za śmieci! Uważam, że dobrze, bo Wałbrzych zawsze lubił komunistów i innej maści przekrętów. Szkoda tylko tej normalnej mniejszości, która musi przez to cierpieć!
~ministrant | 16 listopada 2019, 19:12
Cieszę się, że za śmieci będą płacić też pisiory wałbrzyskie

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja