« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Czwartek, 6 sierpnia 2020.Imieniny: Jakuba, Sławy, OktawianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Jak rządy PiS–u wpływają na Wałbrzych i mieszkańców?

Autor: ryko
Piątek, 30 sierpnia 2019, 10:48
W środę odbyła się konwencja PiS–u w Szczawnie – Zdroju, gdzie rząd chwalił się swoimi osiągnięciami, krytykując też poprzedni rząd! Jak sprawy mają się w Wałbrzychu, co miasto zyskało dzięki rządom PiS–u? Co można wyczytać z komentarzy mieszkańców lub jakie korzyści można dostrzec osobiście w Wałbrzychu?
Szczawieńska konwencja PiSu, miała retorykę cudownego kraju, cudownego rozkwitu Wałbrzycha i okolic, dzięki rządom Prawa i Sprawiedliwości.

Jak każdy wie, Wałbrzych stracił przemysł kopalniany i powiązane z kopalniami inne zakłady, które uzupełniały przemysł kopalniany. Utrata przemysłu, była potężnym ciosem dla miasta oraz okolicznego regionu.
Skutki utraty przemysłu były przeogromne, powodując zapaść ekonomiczno - społeczną miasta. Te skutki, były też odczuwalne w całej okolicy, do dzisiaj te skutki, problemy, ekonomiczno - społeczne są odczuwalne, skutki będą jeszcze długi czas odczuwalne. Później doszła utrata województwa wałbrzyskiego - utrata funkcji administracyjnych.

Żaden prezydent miasta, nie poradzi sobie z takimi problemami, niezależnie z jakiej partii będzie, czy z PO czy z PiS lub innej opcji politycznej. Dlatego ważną rolą w pomocy miastu, powinien być rząd kraju !
Czy obecny rząd, Prawa i Sprawiedliwości zmienił i polepszył sytuację Wałbrzycha? odpowiedź brzmi NIE!

Nie ma w Wałbrzychu, widocznych rezultatów i korzyści z rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Przypisywanie sobie przez PiS zasług o Zachodniej Obwodnicy Wałbrzycha, gdzie większość środków jest z dotacji Unii Europejskiej oraz wkładu miasta w kwocie ponad 50 milionów - jest bardzo komiczne ze strony PiS-u i nie świadczy to dobrze o rządzących krajem.

Wałbrzych powinien być wspierany przez rząd, po takiej trudnej historii.

Pierwszym celem rządu powinno być:

1.Uznanie Wałbrzycha przez rząd jako "Specjalny Trudny Region", gdzie rząd zacznie współpracować z miastem, nie patrząc na to czy prezydent jest z PO czy SLD lub innej opcji politycznej. Który rząd opracuje wspólnie z miastem oraz mieszkańcami i przedsiębiorcami strategie rozwoju, rozpozna problemy i przyczyny problemów w mieście. Na podstawie tych rozpoznanych problemów i przyczyn, stworzy program naprawczy i zacznie go realizować, za pomocą różnych rządowych dotacji i innych metod wsparcia np. tworzenie instytucji i ośrodków jak np. siedziby wojskowe, badawcze, edukacyjne, szkoleniowe, medyczne, rekreacyjno-sportowe, kulturalne.

2. Przyznawanie Wałbrzychowi dotacji rządowych na remonty kamienic, dzielnic typu Sobięcin, Podgórze, na tworzenie miejsc przyjaznych mieszkańcom typu parki, place zabaw, lodowisko, basen, sztuczny zbiornik wodny do celów sportowo - rekreacyjnych lub inne rzeczy czy pomysły - wszystko po to, aby uatrakcyjnić miasto, aby chciało się tutaj mieszkać, przyjeżdżać i zostać. Dodatkowo remonty miejskich ulic, budowa ulic, rozbudowa sieci komunikacyjnych np. dodatkowe autobusy. Czy też dotacje dla bezpłatnej komunikacji miejskiej. (Podniesie się atrakcyjność miasta dla ludzi przyjezdnych i mieszkańców, którzy zaczną tutaj mieszkać, odwiedzać, tworzyć swoje biznesy). W ten sposób, miasto nie będzie musiało swoich pieniędzy, co korzystnie wpłynie na miasto i mieszkańców którzy płacą podatki.

3. Ważne wsparcie dla przedsiębiorców, którzy tutaj prowadzą swoje biznesy lub będą chcieli prowadzić, w postaci dopłat do czynszów, prądu, reklam, remontów, budowa dróg dojazdowych wszystko zgodnie z zapotrzebowaniem.

Wszystko wymaga dokładniejszego opracowania, stworzenie odpowiednich warunków dla społeczeństwa zamieszkałego i przyjezdnego, które społeczeństwo będzie się rozwijało w znaczeniu osobistym oraz będzie rozwijało miasto, poprzez tworzenie biznesów. Jest tutaj potrzebne wsparcie rządowe, bez którego nic tutaj samo nie ruszy. Takie wsparcie rządu, przyniesie ogromne wsparcie dla miasta i mieszkańców, miasto stanie się atrakcyjne pod względem inwestycyjnym.

Obecnie rząd kraju, nie wspiera w żaden znaczący sposób miasta! z komentarzy można wyczytać iż, rząd dopuścił się zmniejszenia funkcji administracyjnej miasta, likwidując Areszt Śledczy, który zaopatrywali lokalni przedsiębiorcy w swoje usługi i towary mp. żywność, catering, środki czystości itd. Ponadto pracowali tam funkcjonariusze ochrony więziennej, których przeniesiono, zwolniono, którzy mogli wyprowadzić się z Wałbrzycha, co łączy się z utratą ludności. Jak najbardziej, była to niekorzystna decyzja i działanie, wprowadzone przez rząd dla Wałbrzycha, przedsiębiorców, z udziałem pozostawienia gmachu budynku do dewastacji.

Ponadto, czytamy niepokojące komentarze, iż w Wałbrzychu miał powstać Batalion Wojsk Obrony Terytorialnej w dzielnicy Podgórze. Lecz z niewiadomych przyczyn, władze kraju nie zajmują się sprawą. Budynek nawet nie jest remontowany. Jedynka na liście PiS-u, poseł Dworczyk, nie odnosi się do tej sprawy. Szkoda, taka pozytywna obietnica i prosta w realizacji z pomocą rządu, nie ma odzwierciedlenia. Wojsko na 400 osób w Wałbrzychu, to dla przedsiębiorców z Wałbrzycha to spory kąsek. Przedsiębiorcy z Wałbrzycha mogliby sprzedawać swoje towary i usługi wojskowym, w postaci żywności, kateringu, środków czystości, tekstyliów, ubrań itd.

Podsumowując całokształt rządów obecnego rządu, można z całym sumieniem powiedzieć, iż nie zrobiono dla Wałbrzycha kompletnie nic. Wręcz przeciwnie likwidacją aresztu, spowodowano utratę funkcji miasta i pozbawiono zarobków lokalnych przedsiębiorców. Jak najbardziej kwalifikuje się to, do negatywnych działań wobec miasta i mieszkańców.

Czy zatem obecny rząd zdąży zrobić coś dla miasta i mieszkańców ? czy brakuje im pomysłu lub dobrej chęci?

Foto Wikipedia - Macdriver
tekst ryko

Artykuł nadesłany przez czytelnika w ramach Rykowiska.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~brrr! | 25 grudnia 2019, 17:3289-*-39-220.dynamic.chello.pl (89.*.39.220)
Wałbrzych jest czerwony 3 m wgłąb ziemi!
~ewa | 30 grudnia 2019, 18:13178.*.237.82.ipv4.supernova.orange.pl (178.*.237.82)
dla pisu mówimy NIE ! nie chcemy ich ! za judaszowe srebrniki się nie sprzedajemy ! jesteśmy Polakami a nie pseudosekciarzami kurdupla !
~Wałbrzyszanin | 4 lutego, 13:505-*-100-2.static.ip.netia.com.pl (5.*.100.2)
Ciekawy jestem skąd autor artykułu ma informacje na temat obwodnicy Wałbrzycha. Za pewne uzyskał ją od samego Romana Sz. co jest nieprawdą. Pieniądze na obwodnicę pochodzą od Rządu i Ministerstwa. Wkład UE to raptem 10 mln zł, reszta to pieniądze rządowe. Ktoś tu sieje propagandę anty PiS. Ciekawe kto i co to ma na celu????
~rzygam PO | 6 marca, 19:45ccz137.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.149.137)
Wałbrzych jest trudnym obszarem to prawda - pełnym patologii (złodzieje, przestępcy, alkoholicy, narkomanie) o dużo większym nasileniu niż w innych miastach Polski, ludzie są tu beznadziejni jakieś 80%, buractwo na drogach, nie potrafiące ustąpić pierwszeństwa, piesi muszą siłą się wdzierać na pasy - dno, muł i wodorosty
~Zuzia | 21 marca, 1:59c-73-*-184-134.hsd1.fl.comcast.net (73.*.184.134)
Wywalcie wreszcie ten prawie 12 miesieczny “news”!Szajs to PiS i uj im w ryj
rjanusz | 15 maja, 1:22
Do puki rzadzi lewactwo, to...
~RS | 29 maja, 20:04cgn-89-*-210-234.nc.de (89.*.210.234)
ja tylko czekam aż walbrzyszek w końcu napisze jakie przekręty idą w jednym z gabinetów stomatologicznych należących do radnego powiązanego z kandydatem na kandydata, gdzie zbiera się bezczelnie podpisy, łamiąc przy tym prawo. Ale jakoś cisza tutaj! Ci co najgłośniej krzyczą o konstytucji, łamaniu prawa, sami robią to z premedytacją!
~JVG | 7 czerwca, 10:3078.*.94.3 (78.*.94.3)
Po co te podziały? Przekomarzanie się pomiędzy zwolennikami PIS i PO czy też lewicą. Ważne co ktoś robi dla Wałbrzycha. Na stołku usiąść i nic nie robić to potrafi każdy. Sprawdźcie co zrobili Wasi posłowie dla Wałbrzycha w obecnej kadencji.
~Romek | 14 lipca, 12:4589-*-62-177.dynamic.chello.pl (89.*.62.177)
Kolega wyżej napisał że za 214 milionów Wałbrzych byłby cudnym miastem. Zobacz - dużo więcej wpakowano w Starą Kopalnię i jakoś tych Twoich cudów w mieście nie widać. Na mojej krętej nie ma ani drogi, ani chodnika ani nawet JEDNEJ lampy. Tak cudownie się żyje w mieście trzeciego świata

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.

Autorzy

© 2002-2020 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja