Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 6018
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Jak rządy PiS–u wpływają na Wałbrzych i mieszkańców?

Autor: ryko
Piątek, 30 sierpnia 2019, 10:48
W środę odbyła się konwencja PiS–u w Szczawnie – Zdroju, gdzie rząd chwalił się swoimi osiągnięciami, krytykując też poprzedni rząd! Jak sprawy mają się w Wałbrzychu, co miasto zyskało dzięki rządom PiS–u? Co można wyczytać z komentarzy mieszkańców lub jakie korzyści można dostrzec osobiście w Wałbrzychu?

Szczawieńska konwencja PiSu, miała retorykę cudownego kraju, cudownego rozkwitu Wałbrzycha i okolic, dzięki rządom Prawa i Sprawiedliwości.

Jak każdy wie, Wałbrzych stracił przemysł kopalniany i powiązane z kopalniami inne zakłady, które uzupełniały przemysł kopalniany. Utrata przemysłu, była potężnym ciosem dla miasta oraz okolicznego regionu.
Skutki utraty przemysłu były przeogromne, powodując zapaść ekonomiczno - społeczną miasta. Te skutki, były też odczuwalne w całej okolicy, do dzisiaj te skutki, problemy, ekonomiczno - społeczne są odczuwalne, skutki będą jeszcze długi czas odczuwalne. Później doszła utrata województwa wałbrzyskiego - utrata funkcji administracyjnych.

Żaden prezydent miasta, nie poradzi sobie z takimi problemami, niezależnie z jakiej partii będzie, czy z PO czy z PiS lub innej opcji politycznej. Dlatego ważną rolą w pomocy miastu, powinien być rząd kraju !
Czy obecny rząd, Prawa i Sprawiedliwości zmienił i polepszył sytuację Wałbrzycha? odpowiedź brzmi NIE!

Nie ma w Wałbrzychu, widocznych rezultatów i korzyści z rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Przypisywanie sobie przez PiS zasług o Zachodniej Obwodnicy Wałbrzycha, gdzie większość środków jest z dotacji Unii Europejskiej oraz wkładu miasta w kwocie ponad 50 milionów - jest bardzo komiczne ze strony PiS-u i nie świadczy to dobrze o rządzących krajem.

Wałbrzych powinien być wspierany przez rząd, po takiej trudnej historii.

Pierwszym celem rządu powinno być:

1.Uznanie Wałbrzycha przez rząd jako "Specjalny Trudny Region", gdzie rząd zacznie współpracować z miastem, nie patrząc na to czy prezydent jest z PO czy SLD lub innej opcji politycznej. Który rząd opracuje wspólnie z miastem oraz mieszkańcami i przedsiębiorcami strategie rozwoju, rozpozna problemy i przyczyny problemów w mieście. Na podstawie tych rozpoznanych problemów i przyczyn, stworzy program naprawczy i zacznie go realizować, za pomocą różnych rządowych dotacji i innych metod wsparcia np. tworzenie instytucji i ośrodków jak np. siedziby wojskowe, badawcze, edukacyjne, szkoleniowe, medyczne, rekreacyjno-sportowe, kulturalne.

2. Przyznawanie Wałbrzychowi dotacji rządowych na remonty kamienic, dzielnic typu Sobięcin, Podgórze, na tworzenie miejsc przyjaznych mieszkańcom typu parki, place zabaw, lodowisko, basen, sztuczny zbiornik wodny do celów sportowo - rekreacyjnych lub inne rzeczy czy pomysły - wszystko po to, aby uatrakcyjnić miasto, aby chciało się tutaj mieszkać, przyjeżdżać i zostać. Dodatkowo remonty miejskich ulic, budowa ulic, rozbudowa sieci komunikacyjnych np. dodatkowe autobusy. Czy też dotacje dla bezpłatnej komunikacji miejskiej. (Podniesie się atrakcyjność miasta dla ludzi przyjezdnych i mieszkańców, którzy zaczną tutaj mieszkać, odwiedzać, tworzyć swoje biznesy). W ten sposób, miasto nie będzie musiało swoich pieniędzy, co korzystnie wpłynie na miasto i mieszkańców którzy płacą podatki.

3. Ważne wsparcie dla przedsiębiorców, którzy tutaj prowadzą swoje biznesy lub będą chcieli prowadzić, w postaci dopłat do czynszów, prądu, reklam, remontów, budowa dróg dojazdowych wszystko zgodnie z zapotrzebowaniem.

Wszystko wymaga dokładniejszego opracowania, stworzenie odpowiednich warunków dla społeczeństwa zamieszkałego i przyjezdnego, które społeczeństwo będzie się rozwijało w znaczeniu osobistym oraz będzie rozwijało miasto, poprzez tworzenie biznesów. Jest tutaj potrzebne wsparcie rządowe, bez którego nic tutaj samo nie ruszy. Takie wsparcie rządu, przyniesie ogromne wsparcie dla miasta i mieszkańców, miasto stanie się atrakcyjne pod względem inwestycyjnym.

Obecnie rząd kraju, nie wspiera w żaden znaczący sposób miasta! z komentarzy można wyczytać iż, rząd dopuścił się zmniejszenia funkcji administracyjnej miasta, likwidując Areszt Śledczy, który zaopatrywali lokalni przedsiębiorcy w swoje usługi i towary mp. żywność, catering, środki czystości itd. Ponadto pracowali tam funkcjonariusze ochrony więziennej, których przeniesiono, zwolniono, którzy mogli wyprowadzić się z Wałbrzycha, co łączy się z utratą ludności. Jak najbardziej, była to niekorzystna decyzja i działanie, wprowadzone przez rząd dla Wałbrzycha, przedsiębiorców, z udziałem pozostawienia gmachu budynku do dewastacji.

Ponadto, czytamy niepokojące komentarze, iż w Wałbrzychu miał powstać Batalion Wojsk Obrony Terytorialnej w dzielnicy Podgórze. Lecz z niewiadomych przyczyn, władze kraju nie zajmują się sprawą. Budynek nawet nie jest remontowany. Jedynka na liście PiS-u, poseł Dworczyk, nie odnosi się do tej sprawy. Szkoda, taka pozytywna obietnica i prosta w realizacji z pomocą rządu, nie ma odzwierciedlenia. Wojsko na 400 osób w Wałbrzychu, to dla przedsiębiorców z Wałbrzycha to spory kąsek. Przedsiębiorcy z Wałbrzycha mogliby sprzedawać swoje towary i usługi wojskowym, w postaci żywności, kateringu, środków czystości, tekstyliów, ubrań itd.

Podsumowując całokształt rządów obecnego rządu, można z całym sumieniem powiedzieć, iż nie zrobiono dla Wałbrzycha kompletnie nic. Wręcz przeciwnie likwidacją aresztu, spowodowano utratę funkcji miasta i pozbawiono zarobków lokalnych przedsiębiorców. Jak najbardziej kwalifikuje się to, do negatywnych działań wobec miasta i mieszkańców.

Czy zatem obecny rząd zdąży zrobić coś dla miasta i mieszkańców ? czy brakuje im pomysłu lub dobrej chęci?

Foto Wikipedia - Macdriver
tekst ryko

Artykuł nadesłany przez czytelnika w ramach Rykowiska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (74)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group