« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 20 maja 2022.Imieniny: Aleksandra, Bazylego, BernardynaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Jak to jest z tym bezrobociem?

Autor: Warszawa
Piątek, 24 marca 2017, 11:40
Niemal co kilka dni media lokalne informują o spadku bezrobocia w Wałbrzychu i powiecie oraz o tym, że w wałbrzyskiej strefie ekonomicznej nie ma kto pracować.
Już teraz strefa usilnie poszukuje chętnych do pracy i coraz częściej musi posiłkować się transferami z Ukrainy. Obywateli ukraińskich przyjeżdżających do Wałbrzycha i w nasze okolice jest coraz więcej. Pojjemują oni pracę za 1200-1500 zł netto i są zadowoleni, bo u nich takie zarobki są niedoścignionym marzeniem. Wałbrzych się jednak wyludnia, a to oznacza, że wałbrzyszanie nie chcą już pracować za najniższe stawki w strefie i nie tylko, bo w sferze budżetowej też jest niewiele lepiej i zamiast brać dodatkowe godziny w soboty i niedziele, by na koniec miesiąca wziąć w miarę normalną wypłatę, wolą wyjeżdżać. Kierunek brytyjski jest wciąż popularny, ale w grę wchodzą też Niemcy, Norwegia, Holandia... niektórzy wyjeżdżają w inne części Polski i to nawet niezbyt odległe, bo choćby do Wrocławia, gdzie zarobki są wyższe niż w Wałbrzychu. Bezrobocie w Wałbrzychu spadło już jakiś czas temu poniżej 10 procent. Wygląda na to, że nie pracuje w tej chwili tylko ten, któremu się po prostu nie chce. Obawiam się jednak, że Wałbrzych będzie się nadal stopniowo wyludniał, a miejsce Polaków będą zajmować przybysze zza wschodniej granicy...

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~feniks | 24 marca 2017, 11:50
Wynajem mieszkanka to koszt ok 1500zl + media. Na strefie proponuja ok 1200-1500zl na reke i dziwia sie, ze chetnych nie ma? Ludzie opamietajcie sie, ja rozumiem ze duze korporacje szukaja taniej sily roboczej i ze Polska jest krajem typowo montazowym, a Polacy pracuja szybko, tanio i potrafia jeszcze podpi*rdalac....Jednak nawet i my potrafimy sie postawic i walczyc o lepsze jutro....Skoro jestesmy w Unii Europejskiej drogi Tusku, to dlaczego zarobki nie sa na europejskim poziomie? Wiem, wiem zaraz mnie powyzywaja, ze nie pisze na temat i zapewne jestem pisiorkiem...ale z jakiej racji mamy tracic zdrowie, harujac za gorsze, majac ceny towarow w sklepach na europejskim poziomie?? Pozdrawiam wszystkich tych, co sie nadal szanuja....i moga oraz chca pracowac godnie.
~less | 24 marca 2017, 11:56
No, to w końcu jak to jest? "Faurecia" po dwóch trzech, miesiącach zwalnia nowo przyjętych i przyjmuje nowych. "Ronal" dolny i górny ma podobno komplet pracowników, a o "Toyocie" nie wspomnę. Mam średnie wykształcenie, uprawnienia na wszelkie wózki widłowe i dziesięcioletnią praktykę i pomimo złożonego CV w prawie wszystkich firmach na strefie oprócz "Cersanitu", od trzech miesięcy nie mam odzewu. Brak pracowników ?!
~bicz_bozy | 24 marca 2017, 13:22
nie widzę tu żadnego problemu. jeśli pracodawcy nie mogą znaleźć pracowników to muszą podnosić pensję, jeżeli mogą zatrudniać ''tanią siłę roboczą'' to to robią zatrudniając obywateli Ukrainy, podobnie jak Niemcy czy Anglicy zatrudniają Polaków do zadań, których ani Anglik ani Niemiec by się nie podjął. Każdy ma wybór, to nie kołchoz. poza tym migracje wykształconych osób do większych ośrodków miejskich za znalezieniem ''lepszej'' pracy również jest procesem obecnym w każdym zachodnim kraju, to nic nowego. dla wielu z nas Wałbrzych jest ... sypialnią.
~Realia | 24 marca 2017, 15:43
Artykuł totalna bzdura, ja pracuję we Wrocławiu na strefie i też zarabiam 1500 zł. Kuzynka pielęgniarka w szpitalu we Wrocławiu i zarabia 1600 zł więc pytanie do autora gdzie we Wrocławiu wszyscy zarabiają ?
~Anty | 26 marca 2017, 4:29
Ciekawa jestem co to będzie jak rodacy wrócą z Anglii w przybliżeniu 100,200 tys.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja