« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 5 czerwca 2020.Imieniny: Bonifacego, Walerii, WalteraNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Jak to jest z tym smogiem?

Autor: jola
Środa, 1 marca 2017, 14:41
Temat zanieczyszczenia powietrza stał się ostatnio niemalże modny. Wiele osób o nim rozmawia. W Wałbrzychu problem ponoć nie jest duży. Mnie jednak zastanawia, czy faktycznie ogrzewanie na węgiel niekorzystnie wpływa na środowisko. Czytałam na ten temat kilka teorii i są one sprzeczne.
Część informacji mówi bowiem o tym, że węgiel wcale nie jest taki zły, ale istnieje lobby, które chciałoby, aby wszyscy masowo wymieniali instalację grzewczą. Wiadomo, ktoś zarobiłby na tym sporo. Inne wiadomości przekonują, że problem ze smogiem nie jest taki duży, jak przekonują media. Kolejne, że winę ponoszą mieszkańcy, palący „czym popadnie”. Tutaj przykładem jest była mieszkanka miasta, która kilka lat temu wyprowadziła się na wieś.

- Marzyło się nam sielskie życie. Tymczasem, zwłaszcza w okresie grzewczym nie możemy nawet otworzyć okna. Mamy wręcz wrażenie, że sąsiad nas podtruwa. Z jego komina ciągle się kopci. Dogadać się z nim nie da, a skarżyć na niego nie chcemy, bo wątpimy, że to coś da – mówi 36-letnia Iwona – Planujemy więc za jakieś parę lat wrócić do miasta – dodaje.

Niektóre portale podają także, że problem ze smogiem istniał już dawno temu, tylko wcześniej nie robiono pomiarów. Tak naprawdę z powodu nadmiaru wiadomości ciężko jest określić, jaka jest prawda. Choć oczywiście jedno jest pewne, palenie śmieciami jest złe, co do węgla tego przekonania już nie mam.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~pytacz | 1 marca 2017, 17:20user-94-*-245-150.play-internet.pl (94.*.245.150)
Jak wiadomo wegiel powstal z drzew ktore oddychaja dwutlenkiem wegla kumulujac w sobie wegiel. Czym wiec beda oddychac drzewa jesli ograniczymy emisje tego dwutlenku wegla jaki powstaje ze spalania np.wegla?
~pytacz | 1 marca 2017, 17:27user-94-*-245-150.play-internet.pl (94.*.245.150)
Jak wiadomo wegiel powstal z drzew ktore oddychaja dwutlenkiem wegla kumulujac w sobie wegiel. Czym wiec beda oddychac drzewa jesli ograniczymy emisje tego dwutlenku wegla jaki powstaje ze spalania np.wegla? Ponadto czy komus sie zdaje ze spalajac gaz ziemny owstaje mniej dwutlenku wegla skoro to dokladnie ten sam proces? A moze to Niemcy chca ubic interes odsprzedajac nam ruski gaz i swoj prad w ktory tez musieli zainwestowac? Czy nowoscia jest ze polskiego polityka jest latwo kupic aby lobbowal za niemieckimi interesami?
~buahahah | 2 marca 2017, 10:34apn-46-*-133-176.dynamic.gprs.plus.pl (46.*.133.176)
~pytacz , takich bzdur jak twoje wypociny dawno nie czytałem:) buhahahah
~pytacz | 2 marca 2017, 11:26user-94-*-247-143.play-internet.pl (94.*.247.143)
Nie widze kontrargumentow?

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.

Autorzy

© 2002-2020 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja