« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 20 maja 2022.Imieniny: Aleksandra, Bazylego, BernardynaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Jedni głosują, inni wolą siedzieć w domu

Autor: Warszawa
Wtorek, 28 marca 2017, 9:15
Rozstrzygnięty został budżet partycypacyjny powiatu wałbrzyskiego na rok 2017. Zadziwia mnie różnica frekwencji w poszczególnych gminach.
O ile w Boguszowie-Gorcach, Czarnym Borze, Głuszcy, Walimiu, cz Mieroszowie ta frekwencja była na zadowalającym poziomie, o tyle w Starych Bogaczowicach, a szczególnie w Szczawnie-Zdroju jej poziom był zatrważająco niski. Rozumiem, że w tych gminach akurat głosować można było ne jeden projekt, a więc wyboru nie było, ale mimo to inicjatorzy powinni chyba bardziej zadbać o zachęcenie do głosowania, bo 13 głosów za zwycięskim projektem jest z jednej strony śmieszne, a z drugiej smutne. Zastanawia mnie fakt, z czego wynika taka sytuacja, że w Szczawnie-Zdroju nie ma osób, stowarzyszeń, czy instytucji, które mają własne pomysły do realizacji i chcą sięgnąć po kasę z budżetu partycypacyjnego? A może po prostu powiat powinien wprowadzić dolną granicę frekwencji, która musiałaby zostać przekroczona, żeby te środki finansowe, o które zabiegają inicjatorzy projektów, mogły trafić na ich konto...

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~pytacz | 28 marca 2017, 10:35
A jak myślisz, czy ludzie mają zaufanie do władzy i będą ryzykować swój cenny czas na głosowanie na kwoty będące ogryzkami?
~feniks | 28 marca 2017, 10:39
Szczawno Zdroj akurat ma swietna infrastrukture rekreacyjna (nowy plac zabaw dla dzieci, silonia na powietrzu, scianki wspianczkowe na Slonecznej Polanie), tor downhillowy, zadbane parki zdrojowy i szwedzki, nowa szkola z boiskami i hala....czegos chciec wiecej? Fakt przydalby sie basen odkryty, ale taki Mieroszow moze sie pochwalic takimi atrakcjami?

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja