Niedziela, 21 lipca
Imieniny: Daniela, Andrzeja
Czytających: 5840
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Jednym nie brakuje ptasiego mleczka, inni walczą o dach nad głową

Autor: anulka
Poniedziałek, 3 lipca 2017, 21:02
Na jednym z portali społecznościowych pojawiła się ostatnio prośba o pomoc matki trojga dzieci. Dwoje z nich choruje. Rodzina lada moment zostanie pozbawiona dachu nad głową. Samorząd nie jest w stanie jej pomóc, bo nie ma odpowiedniego lokalu. Pozostają jedynie darczyńcy.

Samo czytanie takich próśb, wywołuje w człowieku złość. Niezrozumiałe jest bowiem, że państwo nie zapewnia rodzinie, w której są chore dzieci podstawowych potrzeb, jakim jest dach nad głową. W dodatku nasze prawo jest tak skonstruowane, że wiele osób po prostu boi się wynająć jej mieszkania. W związku z czym osobie, borykającej się z ogromnymi przeciwnościami losu, przybywa kolejnych problemów.

Osobiście uważam, że takie rodziny powinny mieć zapewniony lokal komunalny, bądź socjalny, spełniający ich warunki. Na to pieniądze po prostu powinny się znaleźć. Nie można cały czas pozostawiać tych ludzi samym sobie. Fundacje też nie są idealnym rozwiązaniem, bo uzależnione są od darczyńców. Nie ma więc pewności, że uzbiera się tyle pieniędzy, ile potrzeba.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group